Native Apex na spóźnioną zimę!

Native Apex to bardziej masowa odpowiedź na popularny już model Fitzsimmons. O ile starszy brat inspirowany klasycznym butem górskim, ze względu na charakterystyczną bryłę, zbiera najczęściej skrajne opinie, o tyle Apex to sylwetka buta jesienno-zimowego dobrze nam wszystkim znana i lubiana. Kanadyjski brand zaprezentował go wraz z kolekcją jesień-zima 2016/2017, a my się bliżej jej przyjrzeliśmy.

img_0393

Powiedźmy więcej o samej technologii, bo to w marce Native jest najbardziej inspirujące. Cholewka wykonana została z wegańskiego nubuku. Brzmi ciekawie? Jest to skóra PU, którą wyprodukowano z odpadków wtórnych i w dotyku do złudzenia przypomina prawdziwy nubuk. Jest wegańsko i jest ekologicznie.

Dla potwierdzenia, produkt jest sygnowany następującym znaczkiem:

petaapprovedveganlogo

Gumowa podeszwa nie pozostawia wątpliwości, co często drażniło nas w Fitzsimmonsach, szczególnie w minusowych warunkach pogodowych, gdzie miała bezpośredni kontakt z oblodzonym podłożem. Solidny bieżnik powoduje, że możemy być pewni właściwego zachowania na śliskich powierzchniach.

img_0397

Język jest częściowo przyszyty do cholewki, więc w śnieżnych, bądź deszczowych warunkach możemy być spokojni o komfort stopy. Możemy się jedynie przyczepić do jego formowania, ponieważ producent założył, że będzie się zwijał, dopasowując do wiązania.

img_0399

Producent zapewnia nas o wodoodporności modelu Apex, co gwarantować ma technologia Scotchgard™. Jej zastosowania są różne, od zabezpieczanie podłóg, dywanów, przez meble, aż po obuwie. Scotchgard™ ma chronić buty przed opadami oraz zabrudzeniami, przecież wiadomo, że nubuk nie jest łatwy w utrzymaniu.

Markę Native nabędziecie w naszym zaprzyjaźnionym sklepie PanPablo.pl.

Użyte tagi
,