Milan Fashion Week – FILA przedstawia kolekcję Spring/Summer 19

Włoska marka liczy już ponad sto lat – zaczynając od odzieży dla alpinistów, produkcji bielizny, aż do projektowania odzieży sportowej dedykowanej tenisowi. Po długoletniej przeprawie i licznych współpracach – w tym tegorocznym projekcie z Fendi, FILA ukazuję swoją najnowszą kolekcję (po raz pierwszy solowo) podczas Fashion Weeku w Mediolanie!

W tym roku jedną z bardziej popularnych sylwetek było wydanie Disruptor II, które ukazuję sprzyjające trendy nawiązujące wprost do lat 90. Fashion Week był idealną okazją do ukazania kolekcji, która wykorzystuję potencjał modelu stosując podobne elementy w nadchodzących wydaniach. Po pokazie trudno nie zauważyć wyrafinowanego, choć w dalszym ciągu sportowego stylu. Paleta barw dominuję w takie kolory jak czerwień, niebieski, biały czy czerń. Z racji na to, że kolekcja została zaprojektowana na cieplejsze dni, nie brakuję tu zwiewnych tkanin idealnych na wiosenne wyjścia ale i niebanalnych rozwiązań, i nuty elegancji m.in. pod postacią klasycznych płaszczy. Poniżej możecie zobaczyć kilka kadrów z wybiegu oraz obejrzeć film z pokazu.

Pojawienie się włoskiej marki, która od lat słynęła ze swej inspiracji sportem na takowym wydarzeniu dowodzi wyłącznie o tym, że elegancja i nieco mniej dyplomatyczny styl mogą się wzajemnie przenikać. Kolekcję ujrzymy w sklepach już za kilka miesięcy.