Maj – Top #5 Sneakersów

Maj dobiegł końca, a oznacza to, że czas na kolejne podsumowanie! Kolejny miesiąc dostarcza nam zupełnie nowe modele, kolorystyki i kolaboracje, a przeglądając kalendarz premier, w każdym z miesięcy możemy znaleźć coś dla siebie.

1. Converse x Off White

Długo wyczekiwane wydane w końcu mogło znaleźć się w naszych rękach. W trakcie debiutu kolekcji Nike x Virgil Abloh ”The Ten” wydanie zostało prawdopodobnie zawieszone ze względu na sprawy techniczne jednak nie ma tego złego…Moglibyśmy dopisać, że wyczekane bardziej cieszy choć spoglądając na poprzednie modele, ceny odsprzedaży utwierdzają nas w przekonaniu, że Virgil takiej reklamy nie potrzebuje. Premiera miała miejsce 12 maja, a cena detaliczna wynosiła 130 dolarów. Na tę chwilę, buty zyskały na wartości nawet i 10 razy więcej.

2. Air Jordan 1 Satin ”Shattered Backboard”

Już w ubiegłym roku, zapowiadano powiększenie oferty Jordan Brand dla kobiet, a także wspominano o tym, że rok 2018 będzie dedykowany Air Jordan 1. Póki co, zdecydowanie możemy uznać że plany toczą się tak jak tego oczekiwano, a nowe kolorystyki wspomnianego modelu rzeczywiście są elementem dominującym. Premiera wydania Air Jordan 1 ”Shattered Backboard” w wydaniu satynowym przypadała na 5 maja w cenie 160 dolarów. Ze względu na kultową kolorystykę zdobyła duże grono fanów, a sama dostępność była dość ograniczona. Na tę chwilę, przeważnie za model musimy zapłacić od 250 dolarów w górę.

3. Nike M2K Tekno Phantom

Inspiracją w tworzeniu powyższego modelu było wydanie Nike Air Monarch. Nastąpiło tu wiele zmian choć przyznajemy, że powrót do projektu był całkiem dobrym posunięciem. Rezultaty mogliśmy podziwiać już 19 maja – w dniu premiery. Cena nie wydaję się być zawyżona ponieważ wynosiła 100 dolarów. W pierwszej kolejności postanowiono ruszyć ze sprzedażą rozmiarów damskich. Jeśli przegapiliście szansę na zakup, ceny odsprzedaży modelu sięgają co najmniej 200 dolarów.

4. New Balance 998 x Todd Snyder ”Sunset Pink”

Obserwując popularność wśród największych konkurentów w świecie kicksów, często zapominamy o projektach pozostałych marek, a ta kolaboracja z pewnością zasługuję na wspomnienie! Todd Snynder, ściśle powiązany z modą u boku amerykańskiej marki – New Balance. Efektem kolaboracji został model 998 w kolorystyce ”Sunset Pink”. Sprzedaż odbyła się 15 maja wyłącznie za pośrednictwem strony Todda, a ilość par została ograniczona do 300. Choć wydanie kosztowało 218 dolarów, na tę chwilę będziemy musieli się nieco postarać aby znalazło się w naszej kolekcji.

5. Air Jordan 11 ”Cap and Gown”

Model zasługuję na wyróżnienie choćby ze względu na fakt, że został dopuszczony do sprzedaży po siedmiu latach od pojawienia się zdjęć sampli. Kolorystyka dominująca w czerń zyskała sporo sympatyków choć cena detaliczna była wyższa niż w przypadku pozostałych – wyniosła 250 dolarów. Niestety nie jest już dostępna na platformie Nike SNEAKRS, a aby kupić wydanie musimy przygotować się na kwotę ponad 300 dolarów.

Zważając na intensywność premier, wybór pięciu najlepszych modeli bywa trudny choć jak wspominaliśmy, są wydania które zasługują na szczególne wyróżnienie – niezależnie od tego czy cena odsprzedaży sięga kolaboracjom z Off-White czy nie.

Użyte tagi
,