Maj – Top #5 Sneakersów

Niezależnie od tego czy to wiosna czy zima, każdy miesiąc jest dobry na zakup nowych butów, a maj wydaje się być równie owocny pod względem nowości i premier, na które nierzadko długo czekaliśmy!

1. Air Jordan IV ”Bred”

Choć znaczny napływ kolejnych kolorystyk Air Jordan 1 jest jednym z powodów dla których zainteresowanie linią maleje, powyższej pozycji od Jordan Brand nie mogło zabraknąć na naszej liście. Kultowa i pożądana kolorystyka, powróciła do sprzedaży po 7 latach, na co wielu z nas czekało. Premiera była wielokrotnie przekładana, a jej ostateczna data przypadła na 4 maja.

2. Nike Mars Yard Overshoe x Tom Sachs

Zdecydowanie sylwetka jest jedną z bardziej specyficznych propozycji w tym roku. Tom Sachs zrobił kawał dobrej roboty choć wydanie ma równie sporo sympatyków co sceptyków. Celem współpracy, miało być stworzenie obuwia na zimne dni, podczas których nie brakuje deszczu. Różnorodność materiałów i kreatywne podejście do tematu pozwoliło na spełnienie przeznaczenia choć zważając na cenę, szczerze wątpimy, że wielu będzie miało odwagę to sprawdzić. Sam retail wyniósł 1899 zł, a premiera miała miejsce 9 maja.

3. Air Jordan 1 ”Cactus Jack”

Wydanie jest nie tylko najbardziej wyczekiwaną pozycją w zestawieniu majowym ale i cieszącym się ogromnym zainteresowaniem w skali całego roku. Travis Scott jest na fali, a muzyczna sympatia dała swój rezultat również we współpracy z Jordan Brand. Model zainteresował nie tylko fanów – aby zdobyć swoją parę, Sneakrs App przygotowało 11 maja loterię co znacząco ograniczało szanse na zakup. Ogromne ceny odsprzedaży sięgają nawet kilku tysięcy.

4. Nike Air Vapormax x Cactus Plant Flea Market

Sylwetka Air Vapormax jest w dalszym ciągu nowością na tle innych wydań od Nike. Choć do sprzedaży trafiło wiele kolorystyk i kilka kolaboracji na jego bazie, znaczna część z nich wydaje się być dość lubiana. Tym razem, siły połączono z CPFM – mimo monochromatycznego CW, detale i kolorowe elementy znacząco dodają kontrastu. Model trafił do sklepów 14 maja.

5. Nike LD Waffle x Sacai

Kolaboracja duetu została ujawniona na Paris Fashion Weeku już pod koniec czerwca 2018 roku. Charakterystyczne hybrydy Blazer z Dunk & Daybreak Waffle z LDV okazały się być strzałem w dziesiątkę i trafiły do sprzedaży 16 i 30 maja w przypadku modelu Blazer.

W czerwcu będzie nam dopisywać niezła pogoda więc całkiem możliwe, że za miesiąc skupimy się na kilku letnich propozycjach, a wam życzymy powodzenia w zakupach podczas nadchodzących premier!