Lipiec – Top #5 Sneakersów

Choć trwające upały nie zachęcają nas do noszenia wielu lubianych – niestety nienadających się na tak wysokie temperatury modeli, kalendarz premier nie staję w miejscu, a zainteresowanych zakupem nie maleję. W minionym miesiącu miało miejsce sporo debiutów ale i reedycji – poniżej przedstawiamy nasze Top #5!

1. adidas YEEZY BOOST 500 ”Utility Black”

Jedną z wyczekiwanych premier w tym miesiącu było kolejne wydanie z rodziny YEEZY. Debiut pierwszej kolorystyki YEEZY 500 miał miejsce już w lutym podczas NBA All Star Weekend. Choć sam Kanye West ma sporą rzeszę fanów jak i osób, które nieszczególnie lubią jego osobę, popularność jego linii u boku adidas jest niezaprzeczalna. Już 7 lipca, do sklepów trafiła kolejna kolorystyka nazwana ”Utility Black” (220$).

2. Nike React Element 87 ”Sail”

Model ze względu na swoją geometryczną budowę jest dość specyficzny. Cholewka została wykonana przy użyciu materiału TPE, który w szeregu swoich zalet ma m.in. rozciągliwość i powrót do swojego oryginalnego wyglądu. Pianka Nike React wpływa na wygodę ale w połączeniu z całością – but nabywa także niebanalny design. Choć wspomniane wydanie ujrzeliśmy pierwszy raz w zeszłym roku u boku kolaboracji z UNDERCOVER, już po tak krótkim czasie zyskało ogromną sympatię. Kolorystyka ”Sail” została wydana 20 czerwca (160$).

3. Nike Air Max 1 x Parra

Premiera kolaboracji u boku holenderskiego artysty nie tylko wywołała spory szał ale i kontrowersje. Z racji na ograniczoną dostępność, jeden ze sklepów Solebox chciał dopilnować, aby nie dostał się w ręce resellerów. Zasadą zakupu było założenie pary już w sklepie lub opuszczenie go – bez kartonu. Zabieg ten z pewnością podkręcił zainteresowanie premierą choć czy w dobrym tego słowa znaczeniu – oceńcie sami. Warto wspomnieć, że współpraca obejmowała zarówno model Nike Air Zoom Spindron (140$)  jak i Air Max 1 (160$). Dość różnorodne zestawienie kolorystyczne to jedna z głównych cech modeli. Wydania trafiły do sprzedaży 21 lipca.

4. adidas Originals Ultra Boost x A Kind of Guise

Model Ultra Boost, który swój debiut zaliczył jeszcze w 2015 roku nie znika z ulic. Dzięki swojej technologii, która pozwala na nieporównywalną wygodę, wielu z nas nadal chętnie sięga po kolejne kolorystyki. Jeszcze w tym roku odbędzie się reedycja modelu OG, która z przekonaniem szybko trafi do nowych posiadaczy. Skupiając się jednak na współpracy z niemiecką marką A Kind of Guise, należałoby wspomnieć o dość limitowanej formie która ograniczyła sprzedaż do 200 par. Efektami pracy okazały się być dwie kolorystyki ”Core White” oraz ”Navy” które łączą w sobie przewiewność, skórzane elementy oraz drobne detale m.in. w postaci napisu ”we’ve done this before”. Premiera odbyła się 25 lipca (257$).

5. Off-White x Nike Air Presto ”Black”

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu we współpracy z Virgilem Ablohem! Patrząc na wspólne działania marek, praktycznie co miesiąc możemy podzielić się z wami sukcesem kolejnego wydania. Choć jest to już druga odsłona Presto w kolaboracji Nike i Off-White, zyskało ono równie spore – a może i większe zainteresowanie. Cena wyniosła 160 dolarów. Jeśli nie udało wam się zdobyć swojej pary, już jutro odbędzie się premiera kolorystyki ”White” za pośrednictwem Nike SNEAKRS.

 

Użyte tagi
,