Lipiec – Top #5 Sneakersów

Żegnamy lipiec, a tym samym witamy na półmetku wakacji – za nami wiele dobrych wspomnień ale i wyczekanych premier, które ujrzały światło dzienne w ubiegłym miesiącu.

1. Nike Air Max 1 Tinker Schematic

Sylwetka wprawdzie jest nam dobrze znana, jednak dzięki niecodziennej odsłonie – już po opublikowaniu pierwszych fotografii, zyskała spore zainteresowanie. Wydanie nawiązuje do szkiców jego twórcy Tinkera Hatfielda, co w jasny sposób nawiązuje do historii modelu. Premiera aż trzech kolorystyk miała miejsce 13 lipca.

2. adidas x AriZona

Zastanawialiśmy się czy umieszczenie powyższej kolaboracji jest właściwe, a to ze względu na znacząco ograniczoną sprzedaż, która doprowadziła nawet do zamieszek i w efekcie końcowym, plan premiery musiał ulec zmianie. Wbrew temu, uznaliśmy jednak że zdecydowanie zasługuje na naszą – i waszą, uwagę. W skład kolekcji weszły cztery wydania, a mianowicie dwie kolorystyki Yung-1 oraz Continental 80.

3. Nike Air Max 1 x atmos Animal 3.0

Kontynuacja prac lubianego duetu po raz kolejny zawitała na salony 20 lipca, a dokładniej na salony Japonii gdzie odbyła się premiera trzech nowych kolorystyk wydania. Tym razem, atmos zaoferował pattern żyrafy, lamparta oraz tygrysa. Niestety na obecną chwilę nie ustalono międzynarodowej premiery co znacząco studzi entuzjazm w zdobyciu swojej pary.

4. Air Jordan 1 Low x Travis Scott

Shock drop powyższej sylwetki, który odbył się 20 lipca mógł znacząco uszczęśliwić ranne ptaszki, którym udało się trafić buty za pośrednictwem SNEAKRS App ale i rozczarować śpiochów, którzy przespali nieplanowaną premierę. Jak się domyślacie, za wydanie z drugiej ręki będziemy musieli słono zapłacić.

5. Nike SB x Parra

W tym zestawieniu zdecydowanie nie brakuje kolaboracji, a kolejną z nich jest projekt Nike SB & Parra! Firmy współpracowały ze sobą niejednokrotnie, a ich projekty zawsze zdobywały sympatię fanów. Kolekcja obejmuje dwie śnieżnobiałe sylwetki – Dunk Low oraz Blazer Low oraz odzież i akcesoria. Sprzedaż w skateshopach ruszyła 26 lipca, a dzień później – za pośrednictwem SNEAKRS App.

Najbliższe tygodnie przyniosą nam równie wiele godnych uwagi propozycji – m.in. wydania Air Jordan 1, Yeezy czy Nike Kyrie x SpongeBob.