Levi’s 501 – klasyk od 140 lat.

Dżinsy 501 to symbol indywidualności i uniwersalności, pierwsze powstały w 1873 roku. Wtedy – jedyne w swoim rodzaju, dziś ponad 140 lat później wciąż są wyjątkowe.

Na sezon jesień-zima 2016 projektanci marki proponują ulepszoną wersję klasyki – 501 wykonane z innowacyjnego materiału. Zespół Levi’s współpracował ze specjalistami od tkanin, by wreszcie stworzyć model 501, z chronionej patentem tkaniny, shrink-to-fit, jednak z dodatkiem stretch’u. Levi’s oferuje takie rozwiązanie w modelach 501 i 501CT a ilość stretchu waha się od 12,5 do 17%. Łącząc tradycję z innowacją Levi’s zachowuje DNA oryginału.

Oryginalny dżins 501 ma bardzo charakterystyczny wygląd i właściwości, które zawdzięcza unikalnej konstrukcji. Zazwyczaj materiały ze stretch’em nie mogą osiągnąć tego samego wyglądu co ich bawełniane odpowiedniki, ale technicy Levi’s podjęli się tego zadania, tworząc wyjątkową tkaninę odpowiadającą estetyce marki. Stworzyli tzw. „znoszone” wykończenia, które fani 501 kochają. Uwagę przykuwa także charakterystyczny sprany dżins w męskich oraz damskich modelach, od jasnych po ciemne odcienie.

Nowe 501 z materiału Shrink-To-Fit z dodatkiem stretch’u zachowują tradycyjny styl kultowych 501, ale zapewniają jeszcze większy komfort i swobodę ruchów.

Użyte tagi