LEGO w iście buciarskim wydaniu!

Z klocków LEGO zbudowano już prawdopodobnie wszystko i co rusz pobijane są rekordy Guinnessa z klockami w roli głównej – jak chociażby najwyższa budowla składająca się z ponad 6000 elementów i mierząca ponad 35 metrów, do której powstania przyczyniło się ponad 18 tysięcy osób.  Rekord ten został ustalony w 2015 roku, czyli mniej więcej w tym samym czasie, kiedy w bohaterze naszego tekstu powoli pojawiała się zajawka, na przeniesienie tej zabawy w świat nieco bardziej zbliżony naszemu…

Tom Yoo, bo o nim mowa zajmuje się tworzeniem kicksów z klocków lego. Nie są to byle jakie kicksy, bo pod jego  „młotek” trafiają najpopularniejsze i najbardziej pożądane odpowiedniki ze znaczkiem Jordana, Nike czy Adidasa. Zajawka Toma narodziła się kiedy jednym z otrzymanych przez niego prezentów był custom samochodu z jego ulubionego filmu „Powrót do przyszłości” wykonany z klocków LEGO.

Właśnie to zmotywowało Toma, żeby do swojej sneakersowej zajawki dodać trochę od siebie i zacząć tworzyć prawdziwe arcydzieła. Na liście jego budowli znajdziecie świetne modele,  do których stworzenia autor z reguły potrzebuje od 450 do nawet 700 klocków. Na sprzedaż wystawiany jest jedynie jeden „but”, a zaopatrzyć się w tego rodzaju zabawkę  możecie w sklepie Toma, jeśli tylko napis „sold out” jakimś cudem z niego zniknie… Ceny przyprawiają o mały zawrót głowy, ale pocieszyć może Was to, że 10% kwoty trafia na rzecz organizacji charytatywnych.  Poniżej mała próbka umiejętności Toma.

Użyte tagi
, , ,