Kwiecień – Top #5 Sneakersów

Przyszedł czas na podsumowanie ubiegłego miesiąca, a choć na tę chwilę rynek jest zasypywany codziennymi premierami, są także wydania którym należy się szczególne wyróżnienie. Nawet jeśli na przestrzeni lat, dostępność wielu z nich jest o wiele większa, modele limitowane znikają w coraz szybszym tempie.

1. Nike Air Vapormax x Off-White ”White”

Skoro już przyszły nam na myśl wydania limitowane…Niemalże każdy projekt współpracy lubianego duetu Nike wraz z Off-White może poszczycić się niezwykłą popularnością. Vapormaxy jako jedne z grona bardziej lubianych modeli na przestrzeni dwóch lat same w sobie zdają się być dość kultowe, a w zestawieniu z Virgilem okazują się być tego jeszcze lepszym przykładem. Premiera przypadała na 14 kwietnia, a cena wynosiła 250 dolarów. Na tę chwilę, za buty musimy zapłacić co najmniej dwa razy więcej.

2. adidas Originals Ultra Boost x Undefeated

Fanów modelu Ultra Boost nie musielibyśmy szukać zbyt długo – debiut wydania nastąpił jeszcze w 2015 roku. Współpraca z marką Undefeated miała miejsce już niejednokrotnie, a przykładowymi, wspólnymi wydaniami mogą być m.in. Consortium Busenitz czy Los Angeles. Tegoroczna współpraca zaowocowała we wspólną kolekcję odzieży, a także trzy pary obuwia – w tym wydanie Ultra Boost w dwóch wariantach kolorystycznych. Retail wynosił 220 dolarów jednak cena odsprzedaży sięga 300 dolarów w zależności od konkretnego rozmiaru.

3. Puma Thunder Spectra

Sylwetka, która zdecydowanie zasługuję na miejsce w rankingu choć w odróżnieniu od poprzednich modeli – jest swego rodzaju nowością. Specyficzna budowa buta, a także dobór kolorów cholewki przyciągnął do zakupu spore grono osób. Model zniknął z internetowego sklepu szybciej niż wielu przypuszczało, a zachęcająca była także cena która nie przekroczyła 120 dolarów. Jeśli nie zdołaliście kupić butów podczas premiery, będziecie musieli na nie przeznaczyć około 280 dolarów.

4. Air Jordan 1 ”Homage To Home”

Połączenie dwóch, kultowych kolorystyk, a mianowicie ”Bred” oraz ”Chicago” już z samego założenia wydaje się być wyjątkowe choć jest to mimo wszystko dość odważny projekt. Przewidziano dwie daty premiery, a pierwsza z nich odbyła się 21 kwietnia jednak w znacznie ograniczonej formie. Numerowane pary zostały wydane w 2300 egzemplarzach. Retail wyniósł 160 dolarów jednak na tę chwilę, za buty musimy zapłacić około 1000 dolarów. Szerzej dostępna sprzedaż odbędzie się 19 maja.

5. New Balance 990v4 Made In 1982

Model, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu! W ramach upamiętnienia oryginalnego wydania z 1982 roku, New Balance postanowiło po raz kolejny zaopatrzyć nim najlepsze sklepy. Premiera miała miejsce 14 kwietnia, a cena wyniosła 100 dolarów. Aktualnie, najniższe oferty sprzedaży z drugiej ręki wynoszą około 200 dolarów.

 

Użyte tagi
,