Kultowa bomberka Alpha Industries MA-1 w wydaniu Zulu Kukiego

Poprzedni rok to zdecydowanie mocne przebudzenie dla marki Alpha Industries i ich kultowej kurtki MA-1. Streetwearowy klasyk doczekał się takich kolaboracji jak chociażby te z ALIFE, Undefeated, BAPE czy K1X. W 2016 roku poza kurtkami, czerpiącymi estetykę innych marek pojawiły się także buty inspirowane MA-1 właśnie. Zdjęcia customu butów adidas NMD zaprojektowanych przez Zulu Kukiego odbiły się szerokim echem, docierając także do ludzi pracujących w Alpha Industries. Tak narodziła się inicjatywa, by tym razem oddać w ręce Kukiego nie buty, a kurtki, które mógłby ubrać w swoje pomysły.
Główną inspiracją do powstania tego projektu jest estetyka młodocianych gangów Nowego Jorku z początku lat 70tych, a zarazem początków kultury Hip Hop. Aktualne logo „Flying A” powstałe w 1992 roku, zostało zmodyfikowane, nawiązując swoim stylem do ubioru DJ Grandmaster Flasha w jednym z klasycznych hiphopowych filmów, Wild Style (1983). W formie haftowanej aplikacji znalazło swoje miejsce na plecach kurtki. W tym miejscu znajdują się także haftowane litery, tworzące hasło „Zulu Kuki”, które można odczepiać od kurtki. Kultowa czerwona taśma „Remove Before Flight” zniknęła z kieszonki, a na jej miejscu pojawiła się naszywka „Removed Before Hype”. Jest to komunikat o tym, że niezależnie od tego czy kurtka MA-1 jest obecnie popularna czy nie, jest ona nieśmiertelnym klasykiem, którego zmienność trendów nie jest w stanie uśmiercić.
Kurtka powstała w 2 egzemplarzach, z czego jedną posiada Zulu Kuki. Druga natomiast trafiła do archiwum marki Alpha Industries.