Kontrowersyjny projekt Miley Cyrus x Marc Jacobs już w sprzedaży

Na co dzień, nie zajmujemy się polityką (i na szczęście nie zamierzamy) a szczególnie tym, co dzieje się w tej materii w Stanach Zjednoczonych. Co więc skłoniło nas do dzisiejszego artykułu? Miley Cyrus poza swoją karierą muzyczną, niejednokrotnie łączyła siły również z markami odzieży i obuwia – m.in. z Converse. Uznaliśmy więc, że najnowsza kolaboracja może was zainteresować!

Marc Jacobs stworzył z piosenkarką różową bluzę z podpisem ”Don’t Fuck With My Freedom” – wraz z grafiką toples Miley trzymającą grejpfruty. Jak się domyślacie, projekt miał na celu szerszy przekaz, a konkretniej dotyczący zaostrzenia prawa względem aborcji w wielu stanach. Jest to nie tylko mocne oświadczenie ze strony duetu ale i odwaga. Jak wspomina marka, ideą była ochrona praw reprodukcyjnych i ukazanie solidarności. Ponadto, całość zysków ze sprzedaży ma zostać przekazana na organizacje Planned Parenthood.

Na obecną chwilę, ruszyła przedsprzedaż bluz, które kupimy w cenie 175 dolarów. Niestety powinniśmy liczyć się z dodatkowymi kosztami wysyłki, ponieważ zakupy odbywają się za pośrednictwem amerykańskiej strony Marc Jacobs. Inicjatywa z pewnością pozostaje kontrowersyjna, a zdanie pozostawiamy każdemu z osobna – mimo to, udział artystów w tego typu akcjach i wykorzystanie popularności dla wyrażania swojego sprzeciwu bądź poparcia, zdaje się być potrzebne.