Kolekcja The North Face x Slam Jam

Marka The North Face połączyła siły z jednym z największych włoskich producentów odzieży powiązanym z kulturą miejską, Slam Jam.

W skład kolekcji wejdą kurtki Paclite Mountain, Denali Insulated oraz Denali Sweat, nawiązujące do 30-letniego modelu Mountain jak i wydanego w 1992 roku modelu Denali. Kurtki pomimo przeznaczenia do użytku codziennego wykonane są przy użyciu najwyższych technologii znanych z odzieży typowo górskiej. Cała kolekcja utrzymana jest w kolorystyce czerni i spranego jeansu oraz w oryginalnym wzorze Vaporous Grey Glacier, natomiast charakterystyczne suwaki snap-in pozwalają na tworzenie wielu kombinacji zależnie od preferencji użytkownika czy warunków atmosferycznych.

M 1990 Paclite Mountain

Kurtka wykonana z wykorzystaniem membrany Gore-tex paclite shell, która umożliwia nam ochronę przed najbardziej nieprzyjemnymi warunkami pogodowymi, przy czym zapewnia jednocześnie odpowiednią cyrkulację powietrza pod powierzchnią kurtki. Szwy są w pełni klejone, natomiast każdy z suwaków posiada indywidualną osłonkę, dzięki czemu kurtka jest wyeliminowana z przemakania. Model dodatkowo posiada liczną liczbę praktycznych kieszeni, regulowany kaptur i dolny mankiet oraz elastyczne mankiety.

M Denali Insulated

Ocieplina heatseeker oraz warstwa DWR zapewniają doskonałą funkcjonalność podczas aktywnych, chłodnych dni. Model został również wyposażony w ukryte kieszenie na dłonie, osłony przed zmechaceniem w strategicznych miejscach jak i rozciągliwe panele po bokach i pod rękawami.

M Denali Sweat

Model idealnie wpisujący się w cieplejsze dni, natomiast powłoka DWR zapewni funkcjonalność w razie nagłych opadów deszczu. Ten model również posiada specjalną osłonę zapobiegającą zmechaceniu, dodatkowo posiada regulowany kołnierz oraz elastyczne mankiety.