Kolejny raz świat skupia się na morderstwie Tupaca po opublikowaniu nowych nagrań

Niezależnie od tego czy wolicie East Coast czy West Coast, a może zupełnie nie skupiacie się na tego typu klasyfikacji artystów, niezaprzeczalnym autorytetem wielu osób w świecie Hip Hopu w dalszym ciągu jest Tupac Amaru Shakur. Choć od prawdopodobnej śmierci rapera minęły już 22 lata, historia w dalszym ciągu wydaje się być gorąca – zarówno dla bliskich jak i fanów.

Na temat morderstwa Tupaca skupia się wiele filmów – jednym z nich jest ”Unsolved: The Murders Of Tupac And The Notorious B.I.G.” który ukazał się w tym roku. Wydawałoby się, że po sporej dawce informacji i niejednokrotnych próbach wyjaśnienia sprawy, pozostaną nam wyłącznie własne teorie lub domysły. Wspomniany film może jednak wnieść nieco więcej – pojawia się tam nieopublikowane nagranie od Duane Keith’a znanego szerszej jako Keffe D. Jeśli mieliście okazję obejrzeć całą serię, zapewne domyślacie się które z osób zostały ukazane za prawdopodobnych morderców – Duane twierdzi, że był w aucie z którego dokonano strzałów z tylnego siedzenia wraz z dwoma pozostałymi osobami. Wskazuję on na Orlando Andersona (zmarły w 1998 roku), drugą osobą pozostaję członek Southside Crips, którego danych nie ujawnił. Jak twierdzi sam Keffe D, jest jedyną osobą, która może ujawnić prawdę, a swoją decyzję tłumaczy zachorowaniem na raka, który sprawia, że nie ma nic do stracenia i zależy mu wyłącznie na prawdzie. Podczas jednego z wywiadów, Kyle Long – związany z filmem, wyraźnie akcentuję, że za morderstwem Tupaca stoi Keffe D, a także Southside Crips – oburzającym aspektem jest według niego fakt, że Keffe D nie siedzi w więzieniu. Warto wspomnieć, że doniesienia dot. Orlando nie są nowością ponieważ w sprawie rapera był on jednym z oskarżonych.

Niestety nam pozostaję w dalszym ciągu budować własne domysły jednak możemy mieć także cichą nadzieję, że tym razem sprawa nabierze nieco innych barw i być może – zostanie wyjaśniona. Jeśli jeszcze nie zdołaliście obejrzeć odcinkowej serii – jest ona dostępna m.in. na platformie Netflix.

Użyte tagi
,