Kolejny dywanik prosto od Virgila

Dla nikogo z Was zapewne, nie jest już żadną tajemnicą, iż Virgil Abloah od jakiegoś czasu pomalutku tworzy fragmenty układanki, które niedługo, w całości mają stać się specjalną kolekcją projektanta, przygotowaną we współpracy ze szwedzkim producentem mebli, marką IKEA.

W czerwcu, ubiegłego roku, podczas regularnie organizowanego przez IKEA eventu: „Democratic Design Days” światło dzienne ujrzał pierwszy ze wspomnianych elementów. W ten dzień, ojciec OFF-WHITE zaprezentował światu swoją wersję popularnej torby: FRAKTA, z którą przynajmniej 3/4 z nas śmigało kiedyś z zakupów. Niewiele ma ona jednak wspólnego z niebieską, uroczą „reklamówką”, do której tak bardzo przywykliśmy i z przykrością muszę dodać, że chociaż ceny mają pozostać przystępne to raczej na pewno nie będzie ona dostępna masowo, a już na pewno nie za niecałe dwa złote, tak jak jej pierwowzór.

Chociaż podczas ‚DDD2017′, Virgil jasno zapowiedział, że jego celem nie jest stworzenie czegoś tak banalnego jak kolejne, nieznacznie wyróżniające się w tłumie, zwykłe krzesło to najwidoczniej stwierdził, że miło będzie uraczyć nas chociaż dywanikiem. W październiku do kolekcji dołączyło to oto cudo, ozdobione napisem: „KEEP OFF’ z wydaje się, bardzo jasnym, w tym przypadku przesłaniem.

Potem, znowu wszystko na trochę ucichło. Aż do teraz. Bowiem na początku lutego, pewien rosyjski bloger, na swoim Instagramie zamieścił zdjęcie, prezentujące kolejny dywan z kolekcji. Dokładnie, już nie dywanik, a zdecydowanie większy od swojego poprzednika dywan, świetnie nadający się na podłogę w pokoju i nie oznajmujący nikomu, aby trzymał się z daleka. Same plusy.


Data premiery kolekcji nie została jeszcze ujawniona. Zwracając jednak uwagę na tępo prezentacji poszczególnych elementów kolekcji, może to nie nastąpić zbyt szybko. My osobiście, liczymy ciągle na jeszcze większy ogień, gdyż dwa dywaniki i torba to dla nas nadal zdecydowanie za mało.