Kolaboracja Slam Jam x ASICS „6THPRLLL”

Pod udanej premierze projektu „5TH DIMENASION” z 2010 roku, Slam Jam i ASICS ponownie łączą siły, aby zaprezentować światu kolejną część pod postacią „6THPRILLL”. Pomysł dość ciekawy, ponieważ inspirowany innym wymiarem, światem o nieco ciemniejszej stronie niż w projekcie „5TH DIMENSION”. Jakkolwiek interpretować te narkotyczne wizje.

Po przez odwrócenie ASICS GEL LYTE III z wcześniejszego projektu, otrzymujemy nową i bardziej agresywną odsłonę tego samego buta. Kumulacją całego projektu jest wyjątkowa sesja zdjęciowa Mustafa Sabbagh’a oraz krótki film wyreżyserowany przez Federico Zanghi. Słyszeliście już o maskach z Jordanów? Macie tutaj kolejną część opartą na ASICS’ach. Jest to kontynuacja działań nowoczesnego artysty Simone Valsecchi, który zabrał się za rozbiór kultowych sneakersów i założył je na czterech postaciach.

Do całej akcji dołożono również winyl „7, zawierający utwór o nazwie całego projektu, wyprodukowany przez DJ’a Khalab’a oraz DJ’a Hendrix’a, a wszystko zaprezentowano w konwencji zdjęć Sabbagh’a.

Kolekcja dostępna będzie 14 maja w sklepie online Slam Jam oraz ich dwóch stacjonarnych lokalizacjach.

Użyte tagi
,