Kanye West zdobywa pierwsze miejsce na podium najlepiej zarabiających raperów według Forbes

Co prawda 2019 rok w dalszym ciągu trwa i wielu artystów ma przed sobą intensywne miesiące pracy ale Forbes już dziś, dzieli się z nami coroczną listą najbogatszych – i najlepiej zarabiających artystów. Naszej uwadze nie umknęło zestawienie dotyczące Hip-Hopu, które gromadzi dokładnie dwadzieścia poważanych (lub wręcz przeciwnie!) nazwisk.

Dla wielu może być to nie lada zaskoczeniem, ponieważ pierwszy raz od kilku lat, na szczycie podsumowania nie znajduje się ceniony Jay-Z – mimo przekroczenia zeszłorocznej kwoty o ponad 4 miliony dolarów opiewając na sumę 81 milionów. Tym razem, wyprzedził go Kanye West z niemalże dwukrotnym wynikiem (150 mln$). Dysproporcja sięgająca trzeciego miejsca na podium nie jest już na tyle duża, a dotyczy Drake’a (75 mln$). Przyznajemy, że mimo wszystko myśląc o tak horrendalnych kwotach, trudno wyobrazić sobie, że na tle pozostałych, jest to naprawdę nikła różnica. Diddy może pochwalić się zarobkiem w kwocie 70 milionów dolarów, a tuż po nim znajduje się Travis Scott (58 mln$). W zestawieniu pojawia się również m.in. DJ Khaled, Eminem, Meek Mill czy Wiz Khalifa. Dobrą wiadomością jest fakt, że pośród raperów znalazły się również dwie kobiety – Nicki Minaj i Cardi B.

Ostatnie, dwudzieste miejsce zajmuje Pitbull z kwotą 18 milionów dolarów. Jeśli jesteście ciekawi zarobków wszystkich artystów, listę znajdziecie tu.