Kanał Hip Hop TV zniknie z anteny

Nie tak dawno pisaliśmy Wam o tym, że rock nie jest już najbardziej popularnym gatunkiem muzycznym w Stanach Zjednoczonych i został zdetronizowany przez rap. Wygląda na to, że sytuacja ma się zgoła inaczej w naszym kraju, bo grupa ZPR Media złożyła wniosek do KRRiT o zmianę nazwy kanału Hip Hop TV na… Eska Rock TV.

Kanał, który wystartował w marcu zeszłego roku, lekko mówiąc, nie notuje zbyt dobrych wyników oglądalności. W pierwszy półroczu 2017 roku średni udział stacji wyniósł 0,01 procent.

Hip-hop jest kulturą uliczną, ze wszystkimi jej aspektami i specyfiką. Telewizja koncesjonowana wiąże się natomiast z pewnymi ograniczeniami, dotyczącymi zarówno warstwy słownej, jak wizualnej prezentowanych treści. Nie możemy na przykład emitować treści niecenzuralnych, którymi naszpikowane są klipy hiphopowe – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Leszek Kozioł, wiceprezes Grupy ZPR Media.

Zdecydowaliśmy o zmianie profilu muzycznego stacji na rockowy i, co oczywiste, złożyliśmy wniosek do KRRiT o zmianę nazwy na Eska Rock TV.

Telewizja nie jest najwidoczniej najlepszym kanałem do dystrybucji rapu. Pozostaje jedynie żałować, że taka telewizja nie pojawiła się w Polsce kilkanaście lat temu…

Użyte tagi
,