Już teraz iOS 12 w wersji testowej jest dostępny dla wszystkich użytkowników

W zasadzie mogliśmy trochę przesadzić bo niestety tak jak w każdym przypadku, najnowszy system iOS jest dostępny wyłącznie dla wybranych urządzeń i nie obejmuję modeli starszych niż iPhone 5s czy iPad mini 2. Jednak jeśli jesteście fanami Apple nie jest to dla was zapewne żadna nowość, a udostępnienie kolejnej wersji systemu było wyłącznie kwestią czasu.

Choć już kilka tygodni temu pojawiła się możliwość zainstalowania iOS 12 w wersji beta, warto wspomnieć że dostęp był ograniczony wyłącznie dla osób korzystających z deweloperskiego konta. Na tę chwilę, w pełni legalnie możemy skorzystać z najnowszych rozwiązań podsuniętych przez Apple – uprzedzamy jednak, że niekoniecznie może być to dobre rozwiązanie. Skupiając się jednak na samych nowościach, użytkownicy mogą już teraz korzystać m.in. z Memoji, rzekomej zwiększonej wydajności, znacznej przejrzystości wśród powiadomień, a co najważniejsze – ograniczenia czasowego na konkretne aplikacje. Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, nowa opcja wydaję się być całkiem rozsądna. Urządzenie umożliwia nam kontrolę czasową poszczególnych działań we wszystkich aplikacjach, a także pozwala na ustalenie maksymalnego czasu którego nie powinniśmy przekraczać korzystając z nich. Szczegóły możecie zobaczyć w poniższym wideo.

Finalna wersja systemu trafi na rynek już tej jesieni więc pozostaję nam kilka miesięcy na testowanie, korzystanie z najnowszych funkcji, a i ewentualną złość z powodu błędów. Aby pobrać iOS 12 beta należy zapisać się do programu Apple całkowicie za darmo tu.

Użyte tagi
,