iPhone kontra Pixel

W tym tygodniu odbyła się premiera nowego smartfona od Google – Pixel. Imponujące urządzenie stanowi aktualnie największą konkurencję dla iPhone 7, szczególnie ze swoim aparatem o rozdzielczości 12.3 megapikseli i f/2.0. Poniżej przedstawiamy Wam efekt krótkiego testu porównującego obydwa aparaty. Pomimo zbliżonych wyników w teście DxOMark, efekty są nieco zaskakujące.

[iPhone / Pixel] Standardowy, codzienny użytek nie pokazuje znaczących różnic.
[iPhone / Pixel] Standardowy, codzienny użytek nie pokazuje znaczących różnic.
[iPhone / Pixel] Słabe światło, jasny obiektyw iPhone, f/1.8, powoduje ogromną różnicę.
[iPhone / Pixel]Słabe światło – jasny obiektyw iPhone, f/1.8, powoduje znaczną różnicę w obu fotografiach.
camera-test-iphone-7-google-pixel-04-1200x800
[iPhone / Pixel] HDR – Pixel pozwala nam wyciągnąć więcej szczegółów zachmurzonego nieba, jednak pojawia się aberracja po prawej stronie.
[iPhone / Pixel] Z lampą błyskową - zdjęcie wykonane Pixel'em wypada tu bardziej naturalnie, nie wygląda na doświetlane w przeciwieństwie do zdjęcia zrobionego iPhone'm - lampa przypomina reflektor, pojawiają się odblaski oraz efekt winietowania.
[iPhone / Pixel]Z lampą błyskową – zdjęcie wykonane Pixel’em wypada tu bardziej naturalnie, nie wygląda na doświetlane w przeciwieństwie do zdjęcia zrobionego iPhone’m – lampa przypomina reflektor, pojawiają się odblaski oraz efekt winietowania.
[iPhone / Pixel] Dynamika jest nieco lepsza w Pixel’u, ciemniejsze elementy są tu lepiej widoczne, na powiększonym drugim obrazie tekst jest bardziej widoczny, ale to już zasługa większej rozdzielczości aparatu - iPhone posiada „tylko” 12 megapixeli.
[iPhone / Pixel]Dynamika jest nieco lepsza w Pixel’u, ciemniejsze elementy są tu lepiej widoczne, na powiększonym drugim obrazie tekst jest bardziej widoczny, ale to już zasługa większej rozdzielczości aparatu – iPhone posiada „tylko” 12 megapixeli.
[iPhone / Pixel] Przednia kamera - Pixel ma nieco większą ogniskową, co pozwala na trochę szerszy kadr selfie oraz bardziej naturalne kolory.
[iPhone / Pixel]Przednia kamera – Pixel ma nieco większą ogniskową, co pozwala na trochę szerszy kadr selfie oraz bardziej naturalne kolory.
[iPhone / Pixel] Głębia ostrości - tu nie ma wyraźnego zwycięzcy.
[iPhone / Pixel]Głębia ostrości – tu nie ma wyraźnego zwycięzcy.
Ogólnie rzecz biorąc obydwa smartfony są wyposażone w jedne z lepszych aparatów na rynku, różnice są pomijalne. Jeśli chcecie robić zwykłe zdjęcia na Instagram to naprawdę obojętne który wybierzecie. Jeśli jednak jesteście wybredni to Pixel wypada lepiej w zdjęciach z flashem, natomiast iPhone radzi sobie znacznie lepiej przy słabym oświetleniu. Dla wielu i tak kluczowym elementem jest system – jeśli jesteście użytkownikami Androida to Google Pixel jest dla Was, fani Apple raczej swoich upodobań nie zmienią.

Użyte tagi
, , ,