Interview Magazine zostaje oficjalnie zamknięty

Druk, a w tym magazyny i gazety były przez wiele dekad nieodzownym źródłem informacji. Zarówno w odniesieniu co do codziennych wydarzeń jak i w świecie mody, muzyki czy samych artystów. Niestety postęp technologiczny i internet niesie za sobą plusy ale i minusy.

Interview Magazine został założony w 1969 roku przez Andy’ego Warhola i Johna Wilcocka. Losy magazynu zmieniły się po śmierci jednego z założycieli w 1987 roku – Peter Brant przejął gazetę w 1989 roku, a w 2008 roku wznowiono jej druk pod nowym kierownictwem. Mimo powyższych, magazyn zawsze wydawał się być szanowany i lubiany ze względu na swoją strukturę. Niestety jak wynika z oficjalnych informacji, został on oficjalnie zamknięty. Powodem są problemy finansowe, które dotyczą także pojawiających się pozwów dot. nieopłaconych wynagrodzeń czy nadużyć seksualnych.

Warto wspomnieć, że w magazynie goszczono takie osoby jak m.in. Madonna, Beyonce, Kate Moss, Thom Yorke czy Eminem. Znaczący magazyn z pewnością na długo pozostawi po sobie ślad. W marcu tego roku, z druku zrezygnowało także brytyjskie czasopismo NME, a w roku 2016 żegnaliśmy papierowe wydanie Complex.