Instagram usuwa zakładkę pozwalającą na przeglądanie aktywności obserwowanych

Doceniając potencjał takich narzędzi przekazu jak Instagram, z łatwością możemy wywnioskować że jest to w ostatnich latach najlepsza forma reklamy. Zarówno dla marek z różnego szczebla popularności jak i prywatnych osób, które dziś – przyjmują miano influancerów.

Wszystko miało swój początek dziewięć lat temu, kiedy to wystartował serwis. Domniemamy, że niewielu przypuszczało jak wielką popularnością okryje się Instagram, który w połowie ubiegłego roku przekroczył 1 miliard użytkowników. Przez niespełna dekadę, zmieniła się nie tylko liczba sympatyków aplikacji ale także wymagania oraz potrzeby. Zespół pilnie pracuje nad bezpieczeństwem użytkowników i wbrew pozorom – stara się reagować na wiele problemów. Poza ograniczeniem treści dla osób niepełnoletnich związanych z medycyną estetyczną oraz dietami, serwis wprowadza kolejną – znaczącą zmianę. Jeśli chętnie podglądacie aktualne działania osób, które obserwujecie – pod postacią komentarzy i polubień w czasie rzeczywistym za pośrednictwem zakładki ”Obserwowanie” mamy smutną wiadomość. Z uwagi na większe zainteresowanie opcją ”Eksploruj” pozwalającą na szukaniu nowych, ciekawych profili ale i wiele konfliktów, które były spowodowane monitorowaniem działań znajomych, Instagram usuwa wskazaną funkcję. Od tego tygodnia, zakładka ”Obserwowanie” wyświetlana tuż obok ”Ty” zniknie.

Zdania co do najnowszych działań są podzielone – z naszej perspektywy może być to zmiana na lepsze. Zarówno zważając na śledzących nasze działania obserwatorów (czego nie każdy chce) ale i możliwe ulepszenia, które mają de facto wpływać na komfort użytkowników. Warto zaznaczyć, że każdy ruch dostrzegający problemy wynikające z aplikacji, który ma je usunąć – jest godny pochwały.

Użyte tagi