HUF x Ty Dolla $ign dostępna w Polsce

Legendarna amerykańska marka skateboardowa oraz amerykański raper nominowany do nagród Grammy – Ty Dolla $ing łączą siły i prezentują wyjątkową kolekcję zatytułowaną „4/20”.

Kolekcja inspirowana jest twórczością zespołów stoner rockowych oraz odzieżą sprzedawaną podczas tego typu koncertów, co doskonale wpisuje się w widoczny w ostatnim czasie w modzie ulicznej trend na wykorzystanie motywów znanych z muzyki gitarowej. Grafiki prezentowane na t-shirtach oraz longsleevach mają brudny oraz charakterystyczny dla ciężkiego rocka klimat, dzięki czemu cała linia nabiera mocnego charakteru.

Lookbook promujący kolekcję utrzymany jest w podobnym klimacie. Rozmazane, mroczne zdjęcia przypominają fotografie wykonywane na koncertach stoner rockowych w latach 80 i 90. Smaczku dodaje również fakt, iż wszystkie zdjęcia zostały wykonane w trakcie trasy amerykańskiego rapera. 

Premierze kolekcji w Polsce towarzyszy również koncert rapera, który 20 kwietnia zagra w warszawskim klubie Proxima.

Marka HUF to esencja skateboardingu wprost z San Francisco. Brand założony w 2002 roku przez Keitha Hufnagela, w szybkim tempie stał się jedną z deskorolkowych ikon, ze względu na klasyczny vintage design oraz funkcjonalne materiały i kroje. Kolaboracja z Ty Dolla $ing to kolejna głośna współpraca, która została nawiązana przez HUF. Wcześniej były to m.in. kolekcje stworzone we współpracy z Chief Keefem czy inną legendarną marką streetwearową – Obey.

Ty Dolla $ign to przedstawiciel nowej fali hip hopu. Jego hity systematycznie pojawiają się na szczytach list przebojów. Dodatkowo, ma na swoim koncie współprace z najlepszymi muzykami takimi jak Kanye West, Kendrick Lamar czy Wiz Khalifa.

Dla zainteresowanych, kolekcja dostępna jest od 18.04 w warszawskim sklepie Veteran Shop&Gallery.

 

Użyte tagi
,