H&M wkracza na drogę sądową z J. Williamsem wykorzystując bezprawnie jego graffiti

Świat praw autorskich jest tematem dość skomplikowanym, a to także w wyniku wielu niedopowiedzeń. Używanie wszelkich prac bez zgody autora jest także częstym zabiegiem. Zgoła podobna sytuacja rozgrywa się między Jasonem Williamsem aka REKOV oraz siecią H&M.

Sprawa dot. wykorzystywania graffiti znajdującym się na Brooklynie bez zgody autora do celów kampanii. Na początku tego roku, prawnik artysty wystosował pismo, w którym prosi o usunięcie kampanii z wizerunkiem wspomnianego graffiti. Było ono wykorzystane w celach zarobkowych bez zgody, a także wiedzy Jasona. W drodze odwetu, H&M złożył pozew w którym wyjaśnia, że dzieło zostało zrobione nielegalnie co więc nie podlega prawom autorskim. Nie jest wiadome jak zakończy się proces jednak sprawa zaczyna przybierać niepochlebny rozgłos w stronę H&M. Głos zabrał sam KAWS, a jego post został udostępniony przez @therealswizzz.

Nie był to jedyny post, który wyrażał rozczarowanie szwedzką firmą, a zdaję się, że podburzyło to o wiele więcej artystów i nie tylko.

Użyte tagi
,