Hip-Hop Kolęda Ho Ho Ho!

Kiedy pierwszy raz słyszeliście w tym roku bożonarodzeniowy szlagier „Last Christmas”? Co święta rozgłośnie radiowe zalewają nas masą starych i nowych świątecznych hitów. A gdyby tandetne gwiazdkowe piosenki zamienić na soczyste rap kolędy? Sprawdźcie zestawienie amerykańskich świątecznych sztosów przygotowane specjalnie na Mikołajki.

  1. Kurtis Blow „Christmas Rapping”

Pionier rapu już w 1979 roku nagrał świąteczny hymn. Bardzo przyjemna nawijka o tym, jak spędza święta. Z utworem „Christmas Rapping” wystąpił w styczniu 1980 roku na żywo w TOTP.

2. RUN-DMC – „Christmas In Hollis”

Legendarny duet w spektakularny sposób opisuje święta Bożego Narodzenia na swojej ośce. Dodatkowo utwór zobrazowany jest przezabawnym klipem z krótką fabułką. Sprawdźcie sami.

3. Eazy E – „Merry Muthafuckin’ Xmas”

Eazy E znany był ze swojej bezkompromisowości w tekstach. Jego hip-hopowa kolęda to chyba najbardziej obrazoburcza nagrywka spośród wszystkich w zestawieniu. Seks (delikatnie powiedziane) pod jemiołą, dwie „jedynki” jako życzenie świąteczne, strzelaniny i ogólna rozpierducha. Jeśli Wasi bliscy dobrze znają angielski, nie puszczajcie tego przy świątecznym stole.

4. Snoop Dogg, Daz Dillinger, Nate Dogg, Bad Azz, Tray Dee – „Santa Claus goes straight to the getto”

Pozostańmy na zachodnim wybrzeżu. W 1996 roku wytwórnia Death Row wypuściła świąteczną składankę zatytułowaną „Christmas on Death Row”. Poniższy utwór był jedynym klipem promującym to wydawnictwo. Bardzo przyjemny w odbiorze track opowiada historię świąt w getcie a klip zaskakuje zarówno scenariuszem jak i kreacjami bohaterów. Snoop jest czarnym Mikołajem, który z resztą ekipy oblatuje getto magicznym caddilaciem i spełnia marzenia bezdomnych o darmowych szampanach. Wystarczy na początek?

5. Ludacris – „Ludacrismas”
W temacie świąt nawinął również Ludacris. Nie jest to przyjemny, bożonarodzeniowy klimacik, Luda ciśnie w swoim stylu, ale tematyka jak najbardziej aktualna. Sprawdźcie czego Luda spodziewa się po Bożym Narodzeniu.

6. Busta Rhymes – „Grinch” ft. Jim Carrey

Zestawienie postaci Busta Rhymesa i Grincha w soundtracku do filmu o tym drugim jest moim zdaniem bezbłędne. Obaj są totalnie zwariowani, ekscentryczni i nieobliczalni. Ciekawostką jest, że w utworze występuje, wcielający się w filmowego Grincha, Jim Carrey. Testujcie co wyszło z tej szalonej kolaboracji.

7. Lil Wayne, Young Money – „Merry Christmas”
Ekipa Young Money to nie mniejsi ekscentrycy od Busta Rhymes’a. Co wydarzyło się w ich studio na dzień przed Bożym Narodzeniem?

Ho Ho Ho!!! Merry muthafuck… yhm Merry Christmas!!!