Grudzień – Top #5 Sneakersów

Dziś witamy się z wami już w nowym roku – niemniej, warto podsumować ostatni miesiąc ubiegłego, który zaowocował sporą liczbą znaczących modeli.

1. adidas Ultra Boost 1.0 OG

Grudzień rozpoczęła reedycja pierwszego wydania UB 1.0, które zadebiutowało w 2015 roku. Część sympatyków marki twierdzi, że takowy powrót zaskoczył nas zbyt szybko – druga zaś, wydaje się być ucieszona z możliwości zdobycia swojej pary w cenie detalicznej. Pomijając powyższe zdania, jest to zdecydowanie ważny model w historii niemieckiej marki adidas, a tym samym z pewnością zasługuję na pozycję w zestawieniu! Premiera odbyła się 1 grudnia.

2. Air Jordan 11 ”Concord”

Drugie miejsce w kalendarzu – kolejna reedycja. Na przywrócenie lubianej kolorystyki ”Concord” czekało sporo z nas, a szansa pojawiła się już 8 grudnia. Wersja OG znalazła się na półkach sklepów w 1995 roku, a ostatni come back nastąpił w 2011. Trudno bagatelizować znaczenie sylwetki, a zrozumieją to nie tylko fani koszykówki ale i fani Jordan Brand!

3. Air Jordan 1 ”Spider-Man/Origin Story”

Kluczowa postać z dzieciństwa,a i nie tylko okazała się być idealnym pomysłem na projekt bazujący na Air Jordan 1! Sam but nawiązuje do filmu ”Spider-Man: Into the Spider-Verse” a spora fala zainteresowania idealnie odzwierciedla tempo zniknięcia wydania z półek. Czerwono biała kolorystyka z niebieskimi akcentami zadebiutowała 14 grudnia.

4. Reebok Daytona DMX

W przypadku powyższego, również możemy mówić o powrocie do łask, a to ze względu na fakt, że model został pierwotnie wydany w połowie lat 90. Ciekawostką jest projektant, a mianowicie Chrisstian Tresser, który stoi za takimi klasykami jak choćby Nike Air Max 95. Choć grudzień przyniósł nam wiele premier, a Daytona DMX nie należy do najpopularniejszych butów z lat 90, jego budowa i aspekty wizualne idealnie wpasowuje się w trend ”dad shoes” panujący w roku 2018. Wersja OG ukazała się w połowie roku, a 12 grudnia także kolejne wersje.

5. Air Force 1 x Off-White ”Black” & ”Volt”

W przypadku modeli pochodzących ze współpracy duetu Nike i Off-White, trudno mówić o ”wyczekiwanym” wydaniu gdyż niemalże każde, okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Nie zamierzamy jednak skupiać się na opiniach czy powodach dotyczących powyższego zjawiska, a samych sylwetkach! Grudzień zaowocował w dwie kolorystyki jednego z najbardziej popularnych butów, a mianowicie Air Force 1. Zarówno kolorystyka ”Black” jak i ”Volt” trafiła do sprzedaży 19 grudnia.

Przyznajemy, że zestawienie w dużej mierze skupia się na powrocie lubianych wydań, a niżeli nowościach czy kolaboracjach – choć to, nie wydaje się być minusem. Jeśli jesteście ciekawi całorocznego zestawienia współprac na bazie lubianych modeli, odsyłamy was tu.

Użyte tagi