Gra o Tron, kilka ciekawostek przed szóstym sezonem

Jeżeli nie oglądałeś Gry o Tron to możesz stąd zawijać, bo zawiłość serialowych charakterów na poziomie nie mniejszym od Mody na Sukces. Przygotowaliśmy kilka plotek-ploteczek-ciekawostek w związku z premierą szóstego sezonu hitowego serialu.

gra-o-tron-czołówka-intro-opening

Odcinek pilotażowy, który został zaprezentowany przez HBO przed pierwszym sezonem nie był jedynym stworzonym przez Dan Weiss’a oraz David’a Benioff’a, twórców serialu. Obaj rozmawiali dość długo o tym jak fatalnie wypadła pierwotna wersja. Weiss stwierdził nawet, że było to „jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń w jego życiu”.


Episode 6 scene 20

Podobno, w jednym z odcinków George R.R. Martin poszedł za przykładem Alfreda Hitchcock’a i wziął udział w krótkim epizodzie serialu, który współtworzy. Niestety ostatecznie nie było nam dane tego zobaczyć, bo scenę wycięto, a z ostatnich wywiadów wynika, że możemy się w ogóle takiej sytuacji ponownie nie doczekać. Taka mała legenda z backstage’u.

18ktsut22lxmojpg

W pilocie Daenerys nie była grana przez Emilię Clarke, a zupełnie inną aktorkę (Tamzin Merchant). O ile przyczyna późniejszej zmiany nie została nigdy ujawniona, o tyle Martin skomentował na swoim blogu, że jej występ był „wspaniały”. Trochę Pani straciła…

191814_max

Sam na to nie zwróciłem uwagi, ale mówi się, że przyglądając się dokładniej Żelaznemu Tronowi można dostrzec kilka znajomych mieczów z innych baśni. Znawcy dostrzegli między innymi Glamdring’a, czyli miecz Gangalfa z filmu Hobbit.

Daenerys-Targaryen’s-Dragon-Eggs

W roku 2012 amerykańska administracja odnotowała, że 146 noworodków zostało nazwane „Khaleesi”, a 21 „Daenerys”. Co śmieszniejsze, „Khaleesi” to nie imię w Grze o Tron, a tytuł nadany żonie „Khal’a”. Czy nie łatwiej Dżesika?

635644537539608363-1329482365_Game-of-Thrones-Characters

Ciężko jest zidentyfikować główną postać serialu, co w ogóle nie może dziwić. Żadna z postaci nie pojawiła się jeszcze w każdym z osobna odcinku. Dla przykładu, Cersei i Joffrey mieli swój moment w pierwszym sezonie, a Tyrion w sezonie drugim i piątym. Komu tu kibicować?

Ramsay

Może to być dla ciebie szokujące, ale Iwan Rheon, który wciela się w postać Ramsay’a Boltona był bardzo bliski zdobycia roli Jon’a Snow.

thehour1x05-2

Brytyjski aktor Dominic West odrzucił propozycję roli w trzecim sezonie. Sam aktor powiedział, że nie pamięta przyczyny. Mówi się, że był niechętny do półrocznego pobytu w Islandii z dala od rodziny. Mówi się, że mieliśmy go zobaczyć w roli Mance’a Rayder’a.

Game-Thrones-Garden-of-Bones-Tywin-Lannister

Pamiętacie może pierwsze spotkanie z Tywin’em Lannisterem? Akurat patroszył jelenia, piękna scena. W rzeczywistości aktor Charles Dance nauczył się właściwego oporządzania zwierzyny od prawdziwego rzeźnika, dzień wcześniej. Sam przyznał, że sporo czasu zajęło mu pozbycie się zapachu martwej zwierzyny z własnych rąk.

check-out-game-of-thrones-daenerys-with-purple-eyes-daenerys-debut-scene-with-violet-ey-526791

W książce Daenerys ma purpurowe oczy. W dodatkach z płytą Blu-Ray z pierwszym sezonem ukazała się informacja, że aktorka Emilia Clarke miała na tyle spory problem z soczewkami, że ostatecznie temat został odpuszczony.

30130548

Spora część obsady Gry o Tron bawiła już w innym magicznym świecie. Dziewięcioro aktorów ze stawki wystąpiło w filmach o przygodach Harrego Pottera (Michelle Fairley, David Bradley, Natalia Tena, Ciaran Hinds, Bronson Webb, Julian Glover, Ralph Ineson, Edward Tudor-Pole, and Ian Whyte). Alohomora!

176741b5b18c30edd79b2a61471cffa4
To nie koniec, ponieważ siedmioro aktorów wypełniło obsadę filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Przypominamy tylko, że oficjalna premiera pierwszego epizodu szóstego sezonu już w poniedziałek o godzinie 20:10 na HBO.