Google prezentuje swoje najnowsze smartfony!

Google właśnie zaprezentowało swoje bardzo oczekiwane smartfony – Pixel oraz Pixel XL, zaprojektowane przez Google, ale wykonane przez HTC. Oba są do siebie bardzo podobne, mają charakterystyczne obudowy i czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu oraz pracują na tym samym czterordzeniowym procesorze i 4GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o pamięć flash to mamy dwie opcje do wyboru 32GB lub 128GB. Smartfony mają standardowe wejście słuchawkowe oraz port ładowania USB-C i akumulatory wspierające szybkie ładowanie.

Oba smartfony mają dwa identyczne aparaty – przedni o rozdzielczości 8 Megapixeli oraz tylny o rozdzielczości 12,3 Megapixela z optyczną stabilizacją obrazu, która bazuje na żyroskopie porównującym położenie telefonu aż 200 razy na sekundę. Jest to aktualnie najlepsza kamera w smartfonie na świecie – w poważanym teście DxOMark oba Pixele zdobyły rekordowe 89 punktów, podczas gdy iPhone 7 tylko 86. Pixel i Pixel XL różnią się w zasadzie tylko wielkością – ten pierwszy ma wyświetlacz o przekątnej 5 cali, drugi aż 5,5. Pixel XL ma też nieznacznie większą pojemność akumulatora.

Jeśli chodzi o ceny – 32GB Pixel to koszt $649 ($749 za 128GB) natomiast Pixel XL jest droższy – analogicznie $769 i $869. Do wyboru mamy trzy kolory – Quite Black, Really Blue i Very Silver. Pre-order ruszył na stronie oficjalnego sklepu Google.

Użyte tagi
,