G-SHOCK świętuję 35 urodziny cyklem imprez i konkursem!

Marka Casio posiada już spory staż wzgledem swojej działalności, a sukces m.in. linii G-SHOCK dowodzi tylko, że precyzja i profesjonalizm jest domeną marki.

Ze względu na 35 rocznicę G-SHOCK na rynku, firma przez cały rok świętuje obchody urodzin – tworząc przy tym nie tylko nowe kolekcje ale i eventy. W Polsce także możemy liczyć na specjalne wydarzenia, a kolejnym punktem na mapie został Gdańsk! Cofając się jednak kilka dekad, stworzenie zegarków spełniających dzisiejsze potrzeby najbardziej wymagających klientów miało swój symboliczny początek. Jeden z inżynierów Casio, a mianowicie Kikuo Ibe ponad 35 lat temu pragnął stworzyć zegarek, który nawet po upadkach będzie sprawował swoje funkcje i nie ulegnie usterkom. W 1983 roku cel został osiągnięty, a pierwszym wstrząsoodpornym modelem był G-SHOCK DW-5000C. Warto wspomnieć o sukcesie w 2017 roku kiedy to jeden z zegarków został podjęty próbie i został najechany przez ponad 24 tonową ciężarówkę. Wytrzymując obciążenie nie uległ usterce, a dzięki temu trafił do Księgi Rekordów Guinessa.

Seria eventów z cyklu #35GSHOCK ma na celu nie tylko poznanie historii marki ale i mnóstwo atrakcji. Aby uhonorować fanów firmy, postanowiono zatroszczyć się także o zaplanowanie konkursu. Główną nagrodą jest wyjazd do Japonii wraz z możliwością wizyty w siedzibie Casio. Jedyne co należy zrobić to przygotować 30 sekundowy film przedstawiający nasze hobby – niekoniecznie związane ze stricte sportowymi dziedzinami. Na zgłoszenia mamy czas do 30 sierpnia, a ogłoszenie wyników nastąpi we wrześniu – na evencie w Białymstoku, gdzie powstał pierwszy sklep G-SHOCK. Wydarzeniu w Gdańsku już jutro – 20 lipca, start o 20:00. Widzimy się przy ulicy Elektryków!