G-Eazy odwołuję współpracę z H&M przez rasistowskie treści

LOS ANGELES, CA - JULY 25: G-Eazy prepares for his upcoming Bud Light Dive Bar Tour performance in New Orleans during a production shoot in LA on July 25, 2017. (Photo by Jerritt Clark/Getty Images for Bud Light)

W ubiegłym roku, informowaliśmy o nadchodzącej współpracy między szwedzką siecią, a G-Eazy. Sam projekt wywołał spory szum, a także radość fanów. Niestety, sprawy ulegają zmianie…

Kilka dni temu, H&M opublikował nową kolekcję dla dzieci, a w tym – nieszczęsną bluzę, której napis może być odebrany jako rasistowski. Modelem był ciemnoskóry chłopiec, który miał na sobie bluzę z napisem ”Coolest Monkey in the Jungle”. Nie trzeba było czekać zbyt długo, aż okaże się ile osób odebrało to jako stricte rasistowską treść. Szwedzka marka starała się wybrnąć z zaistniałej sytuacji, przepraszając i usuwając produkt ze strony – niestety niesmak pozostał. Gerald skomentował całą sytuację na swoim oficjalnym Instagramie – tym samym przerywając jakąkolwiek współpracę z H&M.

Przyznamy, że czekaliśmy na ten projekt i żałujemy, że nie dojdzie do skutku ale zachowanie rapera zasługuję na szacunek i w zupełności zgadzamy się z jego postawą. Swoje zdanie wyraził także The Weeknd, który poinformował że nie zamierza już współpracować z H&M.

Użyte tagi
,