Fotograf 2Paca pozwał siostry Jenner!

W zeszłym miesiącu Kylie i Kendall Jenner zaprezentowały nową linię oldschoolowych T-shirtów z ich zdjęciami wkomponowanymi w portrety legendarnych raperów, takich jak Tupac czy Biggie. Internet szybko wydał wyrok i bezlitośnie skrytykował projektantki za „profanację” wizerunku legend rapu.

Autorki co prawda przeprosiły za całą sytuację, ale nie zakończyło to ich problemów. Znany fotograf Michael Miller złożył pozew przeciwko siostrom Jenner, oskarżając je o „sprzeniewierzenie oraz niewłaściwe użycie przynajmniej dwóch oryginalnych fotografii Tupaca Shakura, umieszczenie rozpoznawalnych fotografii na ubraniach i pokrycie ich grafikami oraz tekstem”. Zdjęcia użyte przez markę Kendall + Kylie są chronione prawami autorskimi Millera. Pozew, który w imieniu Millera złożył jego prawnik, Scott Alan Burroughs zawiera także informację, że „Miller nie potwierdza aby otrzymał jakiekolwiek informacje na temat użycia jego fotografii, a tym bardziej nie wyraził na to zgody”.

Fotograf oczekuje zadośćuczynienia na kwotę sięgającą 150000 dolarów amerykańskich za każde z zastrzeżonych zdjęć. Warto dodać, że zdjęcia Tupaca i Biggiego nie były jedynymi użytymi przez siostry Jenners. Na swoich koszulkach użyły one również wizerunków takich zespołów jak The Doors, Led Zeppelin czy Metallica.