Filmy & seriale które doczekały się inspirowanych wydań obuwia #2

Kilka dni temu opublikowaliśmy pierwszą część zestawienia, która pozostawiła w nas mały niedosyt – zważając na liczne propozycje, uznaliśmy więc że powinniśmy poświęcić inspirowanym wydaniom nieco więcej czasu! 

1. Air Jordan IV Superman ”Doernbecher”

Na pierwszy ogień trafia kultowe wydanie AJ IV stworzone z myślą o Supermanie, a ponadto z równie ciekawą historią. Buty zostały zaprojektowane przez Isaiaha Scotta – chłopca chorującego na ostrą białaczkę. Motyw bohatera miał być wyrazem walki z chorobą. Kolorystyka składa się z odcieni zieleni, czerni oraz koloru niebieskiego – na języku widnieje logo Supermana. Znacząco limitowany projekt trafił do sprzedaży w 2011 roku. 

2. adidas mi x Star Wars (ZX Flux & Superstar)

Gwiezdne wojny to już kultowa pozycja, która doczekała się wielu inspiracji i współprac z różnorodnymi firmami. Potencjał amerykańskiej serii docenił również adidas – tworząc kolaboracje na bazie ZX Flux oraz Superstar. Projekt dawał możliwości zaprojektowania swojego wydania w postaci wzbogacenia podstawowych wersji o dodatkowe akcenty takie jak m.in. świecące podeszwy czy charakterystyczne grafiki na cholewce. Premiera miała miejsce w 2015 roku. 

3. Vans x Toy Story 

Firma jest znana z różnorodnych kolaboracji poświęconych filmom, kreskówkom czy serialom – tym razem, skupimy się na ”Toy Story”. Współpraca z Pixar – komputerową wytwórnią, odpowiadającą za produkcję filmu od 1995 roku, zaowocowała takimi wydaniami jak Sk8-Hi Reissue PT,  Sk8-Hi Reissue, Classic Slip-On, Sk8-Hi Slim i Authentic poświęconym kluczowym postaciom. Kolekcje pojawiła się w sklepach w 2016 roku. 

 

4. BAIT x Ted 2 x Reebok Instapump Fury “Angry Ted”

Pamiętacie charakternego misia, który zdobył ekrany w 2012 roku? Druga wersja komedii pojawiła się w 2015 roku, a wraz z nią – kolaboracja z Reebok & BAIT. Futrzana, beżowa cholewka na sam widok przypomina nam barwną historię Teda, a na dodatek tego – na samej pięcie widnieje logo misia. Aby zakupić model z limitowanej współpracy, należało wziąć udział w loterii. 

4. Air Jordan 1 ”Origin Story”

Powyższe wydanie zostało stworzone w hołdzie ”Spider-Man: Into the Spider-Verse” i równocześnie jest wzorowane na butach, które nosi Miles Morales – główny bohater. Kolorystyka łudząco przypomina ”Chicago” jednak posiada wiele charakterystycznych akcentów – m.in. kropki na cholewce nawiązujące do stroju Milesa, błękitny spód podeszwy czy niebieska metka na języku. Buty trafiły do sprzedaży w 2018 roku. 

5. adidas Ultra Boost x Game of Thrones

Gra o tron znajduje się w czołówce pozycji fanów Fantasy, a sam serial debiutujący w 2011 roku jest adaptacją sagi ”Pieśń lodu i ognia” George’a R.R. Martina. Niemiecka firma adidas chętnie uczestniczyła w projektach poświęconych hitom ekranu – tym razem postawiono na Ultra Boost. Do wyboru mieliśmy sześć kolorystyk nawiązujących m.in. do Smoka Targaryena czy Domów Westeros. Premiera odbyła się w tym roku. 

6. Vans x Harry Potter

Nie mogliśmy opuścić powieści J.K. Rowling, która na przestrzeni 10 lat wydała siedem części fantasy. Doskonale wiemy, że i tu znajdą się fani Harry’ego, których ucieszyła tegoroczna kolaboracja z Vans! Kolekcja obejmuje Vans Sk8-Hi, Era, Authentic oraz Slip-On czyli prawdziwe klasyki, a wydania zostały zainspirowane czterema domami w Hogwarcie. 

 

 

Użyte tagi
, ,