Filmy & seriale które doczekały się inspirowanych wydań obuwia #1

Ostatnio pisaliśmy o zbliżającej się premierze projektu Nike Kyrie x SpongeBob, co zainspirowało nas do stworzenia zestawienia projektów obuwia, które zostały zainspirowane filmami, serialami bądź kreskówkami. Niestety znaczna część z nich, dawno zniknęła ze sklepowych półek, a jedyną szansą na ich zdobycie jest kupno z drugiej ręki. Mimo tego, zasługują na małe przypomnienie!

1. A Bathing Ape x Marvel Comics Bapesta

Zaczynamy od jednej z najstarszych pozycji w dzisiejszym zestawieniu, a mianowicie projektu japońskiej marki we współpracy z Marvelem! Wydania nawiązywały do takich postaci jak m.in. Spiderman, Thor czy Kapitan Ameryka. Choć są to bohaterowie komiksów, doczekaliśmy się również ich ekranizacji. Premiera kolaboracji miała miejsce w 2005 roku.

2. Nike Air Force 1 ”Scarface”

Sylwetka sama w sobie nie jest oficjalną współpracą, jednak już na pierwszy rzut oka nie przeoczymy motywu, którym została zainspirowana. Cofnijmy się więc do hitu z 1983 roku, pod tytułem ”Człowiek z blizną” w roli głównej z Al Pacino, który został stworzony w oparciu o oryginał z 1932 roku. Gangsterski dramat do teraz jest uznawany za ponadczasową pozycję, a sam Nike – stworzył w 2006 roku model Nike Air Force 1 inspirowany filmem.

3. Nike SB Dunk Low x Freddy Krueger

Nie mogliśmy przeoczyć idealnej pozycji dla fanów ”A Nightmare on Elm Street” z serii Nike ”Horror Pack”. Wydanie nawiązuje do bohatera kultowego horroru choć finalnie, model nigdy nie trafił do sprzedaży. Stąd również ogromne ceny odsprzedaży sampli sięgające kilku tysięcy dolarów czyniące but jednym z najbardziej pożądanych wydań SB. Premiera miała mieć miejsce w 2007 roku.

4. Nike Air Edge ”Friends”

W tym roku, Nike chwalił się kolekcją poświęconą serialowi ”Friends” która obejmowała zarówno odzież jak i sylwetkę Kyrie. Warto jednak wspomnieć o dedykowanej kolorystyce Air Edge, która została wydana w celu uczczenia drugiego sezonu na przełomie 95/96 roku. Niestety szanse na zdobycie pary są nikłe, a to ze względu na fakt, że trafiły wyłącznie w ręce obsady i ekipy serialu.

5. Vans x The Simpsons

Powracamy do 2007 roku i wyczekiwanej współpracy Vans dedykowanej uwielbianemu serialowi The Simpsons emitowanemu od 1989 roku. Premiera zaowocowała 14 wydaniami inspirowanymi postaciami w specjalnych, dedykowanych boxach. W późniejszym czasie, duet wielokrotnie połączył siły tworząc nowe kolekcje.

6. adidas x Dragon Ball Z

Czas na znacznie nowszy projekt, który zadebiutował w ubiegłym roku. Kolekcja adidas poświęcona Dragon Ball Z, składa się z 8 wydań, a w tym m.in. Yung-1, Kamanda czy Prophere. Najwyraźniej, wśród nas jest więcej fanów japońskiego serialu niż moglibyśmy przypuszczać! Kolaboracja cieszy się dość sporym zainteresowaniem – znaczna część wydań dość szybko zniknęła ze sklepów.

7. Converse Golf le Fleur ”Grinch”

Film sprzed 19 lat oparty na książce autorstwa Dr. Seuss z 1957 roku, w dalszym ciągu jest prawdziwym hitem – zwłaszcza w okresie świątecznym. Jako inspiracja, posłużył w przeszłości wydaniom Reebok Instapump Fury czy Nike Mamba Rage. Tyler, The Creator wraz z załogą Converse, również docenili postać Grincha i stworzyli dedykowaną, futrzaną kolorystykę One Star z linii Golf le Fleur. Mimo pojawienia się zdjęć sampli w ubiegłym roku, premiera w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania.

 8. BAIT x Reebok Ex-O-Fit Clean Hi x Ghostbusters x Stranger Things

Jako że w ostatnich miesiącach dość głośno o serialu Stranger Things, a tym samym kolaboracji z Nike, postanowiliśmy przypomnieć o dwuletnim projekcie Reebok! Śnieżnobiałe wydanie zdobi motyw Ghostbusters wraz z czerwonymi napisami. Warto dodać, że do sprzedaży trafił również wariant ”Vintage” dostępny na wydarzeniu ComplexCon.

9. BAIT x Marvel x PUMA Cell ”Venom” & ”Carnage”

Firmy stanęły na wysokości zadania i wraz z Marvelem, zaprojektowały dwie sylwetki nawiązujące do postaci Venom i Carnage. Pierwsza z nich, była idealnym uczczeniem premiery ekranizacji, która odbyła się 1 października 2018 roku. Atutem jest połączenie wielu materiałów, które tworzą spójną całość w tematycznych odcieniach inspirowanych bohaterami, a każda z par została wydana w dedykowanym boxie oraz przezroczystych kapsułach.

Okazuje się, że firmy chętnie tworzą wydania specjalne dedykowane konkretnym filmom, serialom czy postaciom – przed nami jeszcze kilka propozycji dla fanów kina, które omówimy w drugiej części artykułu już niebawem!

Użyte tagi
, ,