Ekskluzywny sikor od G-Shock

W 1983 roku japoński inżynier stworzył zegarek odporny na uderzenia, siłę odśrodkową i ciśnienie wody. Od tego czasu nazwa „G-SHOCK” jest uosobieniem wytrzymałości, to także synonim dążenia do perfekcji i doskonałości. Z tych idei zrodziła się koncepcja zaprojektowania wyjątkowej, ekskluzywnej linii czasomierzy. Tak powstała elitarna kolekcja G-SHOCK MT-G – Metal Twisted G. Do tego zacnego grona dołączają kolejne, udoskonalone modele – MTG-G1000RS-1AER oraz MTG-G1000RS-2AER.

Zegarki wyposażono w pierwszy na świecie system GPS HYBRID WAVECEPTOR sterowany falami radiowymi, GPS i ładowany energią słoneczną. Dzięki temu zawsze i wszędzie, w każdym miejscu na Ziemi MT-G wskazuje dokładną godzinę. Dzięki dwóm wskazaniom godziny, które zostały umieszczone na tarczy – World Time, MT-G wskazuje czas w dwóch wybranych miastach jednocześnie. Za precyzję i szybkość wyświetlania godziny odpowiada także system Dual Coil – dwurdzeniowy mechanizm o wysokim momencie obrotowym pozwala na błyskawiczny obrót wskazówek.

Panując nad niezawodnością, wstrząsoodporną kolekcję MT-G wzbogaca konstrukcja Triple G Resist. To technologia odpierająca wszelkie wstrząsy, siły i wibracje odśrodkowe oraz trzy podstawowe rodzaje przyspieszenia ziemskiego. Przed zakłóceniami nowe modele MT-G chroni udoskonalony system Core Guard. To metalowa rama utworzona przez połączenie bezela i dekla za pomocą czterech rurek ze stali nierdzewnej. Ponadto komponenty z żywicy w płaskiej sprężynującej konstrukcji chronią otaczający moduł przed uderzeniami bezela. Dodatkową „tarczę” stanowi niezwykle odporne na zarysowania szkiełko szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Panując nad komfortem i wyrafinowanym designem w zegarkach G-SHOCK MT-G MTG-G1000RS-1AER oraz MTG-G1000RS-2AER zastosowano niekonwencjonalne komponenty i wykończenia. Bransoletę wykonano z czystej stali nierdzewnej, niemniej by podnieść jakość noszenia czasomierza wyłożono ją od spodu miękkimi panelami z tworzywa, które niemal nie przewodzą ciepła i odprowadzają pot.

Dla pełnej funkcjonalności nowe modele G-SHOCK MT-G posiadają także stoper, alarm, datownik, blokadę koronki, technologię Smart Access oraz wodoszczelność na poziomie 200 m.

Użyte tagi