Dyrektor generalny Nike Mark Parker przeprasza pracowników za niezdrową politykę

Choć w świecie najnowszych projektów i premier nic nie wskazywałoby na to, że Nike boryka się z kłopotami wewnętrznymi, nie wszystkie problemy widać gołym okiem. Od kilku miesięcy firma przechodzi swego rodzaju kryzys w związku z liczną falą zwolnień i skarg.

Problemy, które pojawiły się w szeregach zespołu Nike mogą nie tylko szokować ale i także kwestionować dobrą i zdrową współpracę. Jednym z przykładów były skargi wielu kobiet, które twierdziły że czuły się pomijane i dyskryminowane ze względu na płeć. Przejawami tego typu zachowań były wielokrotnie częstsze awanse mężczyzn czy brak szacunku. Kolejnym zarzutem stało się ignorowanie zdania poszczególnych pracowników i skupiania się na głosach wyłącznie części z nich. Większość spraw, które mogły zaważyć na złej reputacji wewnątrz Nike są znane tylko garstce osób jednak jak widać, na jaw wyszło wiele spraw które trwały dość długi okres. W tym przypadku z pewnością milczenie złotem nie jest, a konsekwencje polityki stały się coraz to bardziej odczuwalne. Fala zwolnień dotyczy nie tylko osób z niższych szczebli firmy ale także stanowisk wiceprezesów czy dyrektorów takich jak Trevor Edwards.

Mark Parker, który pełni rolę dyrektora generalnego najwyraźniej zamierza podjąć kroki ku celu polepszenia warunków w Nike. Podczas spotkania z pracownikami słusznie zauważył występujący problem, wyraził żal wobec całej sytuacji i obiecał, że firmę czekają zmiany. Przyznał, że jest to dla niego ”bolesna chwila” i podkreślił, że każdy głos w firmie jest ważny sugerując, że wszyscy muszą otrzymywać takie same prawa jak i otrzymywać należyty szacunek.

Użyte tagi
,