Diadora x Highsnobiety tworzą wspólną kolekcję

Włoska marka ma na swoim koncie spory bagaż sukcesów, a to dzięki długoletniej działalności, której początki przypadają na koniec lat 40. Od tego czasu wiele się zmieniło, a Diadora współpracowała już m.in. z Solebox, holenderską marką Patta czy detalistą BAIT.

Zyskując sympatię, może podzielić się z nami wieloma kultowymi projektami, a już teraz będziemy mogli zobaczyć jeden z nich – wraz z Highsnobiety. Partnerstwo ma być swego rodzaju uczczeniem 70 rocznicy istnienia włoskiej marki. Portal uchylił nieco informacji na temat zbliżającej się kolekcji – inspirację stanowi Berlin. Kolekcja została zaprojektowana z Hikmetem Sugoerem, który poza swoimi osiągnięciami w branży sneakersów jest ściśle związany z miastem w którym dorastał. Głównymi motywami do których chciał się odnieść został Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma i Centrum Europa – jak wspomina Hikmet, miejsca nie są przypadkowe gdyż odnoszą się do czasu, który spędził w Berlinie. Stylistyka i paleta barw, która obejmuję kolekcję opiera się na zieleni, szarości, srebrze oraz kolorze miedzianym. Kolaboracja obejmie takie elementy jak Diadora N9002, ręcznik, dwuczęściowy dres, a także klapki. Na każdym z przedmiotów widnieję wyjątkowy branding nawołujący zarówno do włoskiej marki jak i amerykańskiego portalu.

Kolejnym aspektem współpracy jest fakt, że wszelkie zgromadzone środki zostaną przekazane na jedną z organizacji charytatywnych, która upamiętni cel kolekcji. Sprzedaż odbędzie się wyłącznie za pośrednictwem Highsnobiety 28 czerwca.