Czerwiec – Top #5 Sneakersów

Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza, że czas na jego podsumowanie! W czerwcowym zestawieniu znajdą się wydania dla fanów Nike, Jordan Brand, adidas Originals ale i Converse.

1. Converse One Star x Tyler, The Creator ”Golf le Fleur”

Zdaje się, że ta pozycja w rankingu zdziwi niewielu, a to w wyniku wielokrotnych współpracy amerykańskiej marki Converse z raperem. To, że kolaboracja odniesie spory sukces nie było tajemnicą – charakterystyczna postać jaką jest Tyler przyciąga spore grono fanów, a połączenie z klasyką od Converse to strzał w dziesiątkę. Ostatnia kolekcja trafiła do sklepów już 1 czerwca w cenie 469 złoty. Choć ceny odsprzedaży nie wydają się być nadto wysokie, wydania w dość szybkim tempie zniknęły ze sklepów.

2. adidas Originals ”Falcon”

Dla fanów adidas, a zwłaszcza kobiet – zupełnie nowe wydanie, które zyskało swoich sympatyków już w dniu samej premiery. Model stylizowany na popularne wzornictwo ”Dad Shoes” trafił do sklepów już 2 czerwca w cenie 399 złoty. Debiut możemy zaliczyć do udanych ponieważ buty jak szybko pojawiły się w sklepach – tak szybko znalazły swoich właścicieli.

3. Air Jordan 1 x Off-White ”UNC” 

Wraz z końcem 2017 roku, pojawiły się pierwsze plotki dot. kolejnego wydania Air Jordan 1 we współpracy z Off-White. Na więcej informacji musieliśmy nieco poczekać jednak zdaje się, że było warto. Niespełna kilka dni temu – 23 czerwca mieliśmy okazję kupić model za pośrednictwem Nike SNEAKRS. Jak w przypadku większości wydań, cena wynosiła 759 zł jednak nie ukrywamy, że i w tym przypadku resell jest spory.

4. Nike Air Force 1 x PlayStation ’18

Model jest godny uwagi nie tylko na aspekty wizualne ale i także na historię współpracy Nike wraz z PlayStation. Pierwotnie wydane w 2006 roku w formie Friends&Family stanowiły naprawdę pożądaną pozycję – w 2009 roku nastąpiła reedycja, która została ograniczona do 150 par dla środowiska Sony. Szansą na zdobycie pary była także loteria lub ewentualne kupno z drugiej ręki. Firmy postanowiły powrócić do kultowej sylwetki i po raz kolejny stworzyć coś dla fanów gier i nie tylko! Niestety wydanie ukazało się wyłącznie na targach E3 2018 w Los Angeles poprzez aplikację Nike STASH.

5. Air Jordan IV x Levi’s 

W styczniu bieżącego roku mieliśmy okazję nabyć pierwszą kolorystykę modelu Air Jordan IV we współpracy z Levi’s – zadanie nie należało jednak do łatwych. Już w czasie premiery, internet obiegły informację o kolejnych możliwych wydaniach. Niestety wymagało to nieco cierpliwości ponieważ kolorystyka ”Black Denim”, a także ”White Denim” trafiła do sprzedaży dopiero 30 czerwca. Kolaboracja okazała się być sporym sukcesem, a wszystkie trzy wydania zdobędziemy na tę chwilę wyłącznie z drugiej ręki za o wiele większe sumy. Sam retail wyniósł 1077 zł.

Nasze zestawienie dobiega końca choć gdybyśmy rozszerzyli naszą listę z pewnością znalazłby się na niej m.in. model Air Jordan IV x Travis Scott ”Cactus Jack”  adidas Originals YUNG-1 czy też adidas YEEZY 500 ”Super Moon Yellow”. Przed nami jednak kolejny miesiąc, a tym samym kolejne premiery!

 

Użyte tagi
,