Czeka nas wielki powrót Nike Air Force 1 Low x Element?

Kolaboracje i premiery są w zasadzie chlebem powszednim – niemalże codziennie, w sklepach pojawiają się nowe wydania bądź ich kolejne wersje kolorystyczne. U boku tak rozbudowanej konkurencji, firmy muszą sprostać oczekiwaniom rynku, a tym samym nam.

Model Air Force 1 jest jednym z najbardziej popularnych modeli Nike, a sam liczy już 37 lat. Utrzymanie dobrej pozycji wydania i utrzymywanie zainteresowania wokół sylwetki trwa po dziś dzień. Liczne współprace bazujące na AF 1 bywają nierzadko sukcesem i sprzedają się w mgnieniu oka. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku duetu Nike z firmą Element. W 2013 roku wraz z Hiroshi Fujiwara wypuszczono skórzane AF 1, których to cholewka przypominała skórę krokodyla. Warto wspomnieć, że kolaboracja miała charakter limitowany, a do sprzedaży trafiła wyłącznie w Szanghaju (utrzymując cenę do dnia dzisiejszego). Najprawdopodobniej, po 5 latach partnerzy zamierzają przypomnieć klientom o istnieniu projektu. Sylwetka nieco odbiega od wersji poprzedniej, a to m.in. w wyniku zmiany logo błyskawicy u boku pięty. W dalszym ciągu, jest to jednak wężowa skóra w odcieniach czerni spoczywająca na beżowej podeszwie.

Opublikowane zdjęcie sampli to na obecną chwilę jedyny zwiastun kolaboracji – na jakiekolwiek szczegóły będziemy musieli nieco poczekać.