Czego słucha: Sitek?

Raper, na którego płytę czekała cała Polska. Najbardziej znany, legalny debiutant w historii polskiego rapu. Reprezentant Wrocławia, który milionowe wyświetlenia utworów ma wpisane w swoje rzemiosło. Sitek, bo o nim mowa to bez wątpienia mistrz efektywności. Jest przykładem tego, że nie trzeba mieć na koncie 10 krążków, aby niemal wszyscy sympatycy kultury hip-hop wiedzieli kim jesteś. Świeżo po premierze jego długogrającego albumu dajemy Wam możliwość sprawdzić, które numery towarzyszą Sitkowi w poszczególnych momentach!

1. Numer z małolackich lat, który darzysz największym sentymentem.

Zdecydowanie 2Pac ‚The Outlawz Baby Don’t Cry’. Pamiętam, że ciągle to nawijałem na osiedlu. wymyślałem jakieś słowa, które nijak miały się z oryginalnymi i wszyscy myśleli, że znam angielski. Szczególnie przy wersie w refrenie „Even when the road is hard” hahaha!!!


2. Kawalina na najbę…

Zależy z kim się bujasz. Z kumplem przy barze czy z dupą na parkiecie (śmiech). Za dzieciaka zawsze czekałem na „Ante up” M.O.P.

3. Najlepszy storytelling…

Rzadko kiedy takowych słucham, bo nie jest to do końca moja bajka. Jaram się po prostu trochę innymi rzeczami. Przez to też pewnie nie mam o wielu pojęcia, ale Joyner Lucas „Ross Capicchioni” z tych co słyszałem to jeden z faworytów. Tym bardziej, że jest to autentyczna historia.

4. Numer na lato…

Zawsze, kiedy zaczyna się robić u nas ciepło, bądź uciekam w jakieś egzotyczne miejsca latam na ripicie ze „Still not a player” Big Pun feat Joe. Są kawałki, które nigdy się nie nudzą i to jest jeden z nich. Kojarzy mi się z dobrą wakacyjną zabawą.

 

5. Track do fury…

Lubię jeździć przez miasto z dobrą przewózką w bajerze. Ostatnio zajarałem się G-eazy „Calm Down”.


6. Najgorętsza pościelówa…

Znam ich tyle, że nie jestem w stanie wybrać najgorętszej. Rzuciłbym jakimś kawałkiem Jagged Edge, ale może już za dużo tych czasów 98/00. Ostatnio słuchałem dużo Jacqueess więc może „B.E.D”.


7. Motywator na trening…

Na pewno agresywny wokal DMX’a, czy wyszczekany Meek Mill bardzo mnie motywuje. Trudno powiedzieć. Jednym z faworytów na bank jest Nas feat Puff Daddy „Hate me now”.


8. Instrumental, który chciałbyś przejąć od innego rapera…

Bitów, które chciałbym przejąć jest nieskończenie wiele. Pamiętam, że dostawałem świra przy Ja Rule „Put in on me”, bo jak wiadomo kocham połączenia rap/rnb. Bardzo często piszę pod kradzione bity, a później podkładam wersy pod te, które dostaje. „Większość Chce tylko moich ludzi” napisałem np pod „Exchange Bryson’a Tiller’a”.


9. Twój najlepszy numer ever…

Nie potrafię odpowiedzieć. Mam zbyt wiele typów.

10. A ostatnio wkręcił mi się…

Kodak Black „Too Many Years”, ale to raczej przez refren PNB Rock, który ciągle nie chce mi wyjść z głowy.

Użyte tagi
,