Converse x Tyler, The Creator Golf le Fleur* – przegląd kolekcji

Choć Tyler, The Creator należy do grona dość charakterystycznych osób – zarówno jeśli chodzi o styl bycia jak i o muzykę, już dawno zyskał sporą sympatię. Historia z Converse rozpoczęła się już w połowie 2017 roku kiedy to mogliśmy zobaczyć efekty wspólnego projektu z raperem.

Pierwszym modelem który pojawił się w sprzedaży został rzecz jasna One Star w zamszowej odsłonie. Cholewkę pokryła kolorystyka ”Clearwater” w odcieniach turkusu – premiera miała miejsce w połowie lipca ubiegłego roku.

Zapoczątkowanie owocnej współpracy było strzałem w dziesiątkę ponieważ niespełna dwa tygodnie później, mogliśmy zapoznać się z edytorialem przedstawiającym nową, wspólną kolekcję. Cztery wersje kolorystyczne z towarzyszącym motywem pszczoły na pięcie ukazały się niewiele później – 3 sierpnia. Poboczną gwiazdkę zarezerwowaną dla modelu One Star zdobiła nić obrazująca kwiat – który w przyszłości okazał się być głównym motywem współpracy. Kolaboracja obejmowała również bluzy oraz koszulki.

Nie musieliśmy czekać zbyt długo, aby w sprzedaży pojawiły się trzy kolejne wersje wydania – tym razem w kolorystyce Solar Power, Jolly Green oraz Vanilla – premiera odbyła się 2 listopada. Ze względu na rosnącą popularność projektu Converse z udziałem Tylera, kolejne wydania były kwestią czasu – w zasadzie śmiało możemy stwierdzić, że stosunkowo krótkiego.

Kolaboracja przeniosła swoje dokonania wprost na nowy rok. Tym razem zetknęliśmy się z paletą zieleni, różu oraz niebieskiego. Kontrastujący, kwiecisty element został zaakcentowany poprzez nieco ciemniejszy odcień. Wiosenne odcienie pojawiły się na przysłowiowych półkach już 18 stycznia.

Converse doskonale wie, że nie wszyscy są fanami tego typu kolorów i mimo wszystko, preferują nieco bardziej stonowane kolorystyki. Kolekcja ”Mono” stanowi rzeczywiście nieco skromniejszą odmianę ponieważ znajdziemy tu wersję White, Black, Limoges, Rhubarb a także Greener Pastures. Jej debiut przypadał na 26 kwietnia.

 

Dochodząc do najnowszej – choć zdaję się, że nie ostatniej kolekcji, Tyler, The Creator dostarczył nam kolejną dawkę wydań Golf le Fleur*. Każdy z modeli składa się z dwóch kolorów i towarzyszącego kwiecistego motywu na boku cholewki. Krzykliwe odcienie takie jak Candy Pink (choć wcale nie w nawiązaniu do Quebonafide), Molten Lava, Plum i Purple Heart pojawiły się w sprzedaży 1 czerwca. Dzień dziecka okazał się być idealną okazją do debiutu kolekcji, która obejmuję także odzież – są to koszulki z krótkim i długim rękawem oraz bluzy. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na swoją parę, sklepy takie jak Run Colors, Sneaker Studio czy Chmielna20 mają w swojej ofercie ostatnie, pozostałe rozmiary.

Warto wspomnieć, że każde z wydań opierało się na cenie detalicznej wynoszącej 100 dolarów. Żaden z modeli nie musiał zbyt długo czekać na nowego właściciela, co tylko udowadnia jak popularną i pożądaną kolaboracją stała się współpraca Tyler, The Creator x Converse.