Converse – Top #10 kolaboracji

W ubiegłym roku, stworzyliśmy zestawienie podsumowujące nasze ulubione kolaboracje Vans. Dziś, przychodzimy do was z podobnym tematem – tym razem u boku Converse! Zważając na długoletnią historię, a co za tym idzie – ogromny przekrój projektów, postanowiliśmy skupić się na współpracach, które ujrzały światło dzienne na przestrzeni ostatnich kilku lat.

1. Converse Chuck Taylor All Star Ox x A Bathing Ape

Na pierwszym miejscu zamieściliśmy najstarszą propozycję na naszej liście. Projekt japońskiej marki A Bathing Ape i Converse zadebiutował w 2006 roku. Sylwetka została wydana w dwóch wersjach kolorystycznych, a cholewkę każdej z nich zdobi design camo.

2.  Converse CX-Pro Ox x Stussy Deluxe

Nie sposób nie wspomnieć o współpracy Stussy Deluxe & Converse. Wersja CX-Pro Ox została wydana w 6 kolorystykach choć te, które pojawiły się w 2013 roku najbardziej podbiły nasze serca – zwłaszcza wersja camo. (wcześniejsze wydania trafiły na rynek w 2011 i 2012 roku).

3. Converse One Star ’74 x Stussy

W naszej pamięci zapadła również kolaboracja z kalifornijską marką Stussy z końca 2016 roku. Model One Star ’74 trafił do sprzedaży w trzech wersjach kolorystycznych – ”Mist”, ”Black” i ”Green” – charakterystycznym elementem było umieszczenie różnych emblematów Stussy na języku.

4. Converse x Comme des Garçons

Zważając na to, że duet niejednokrotnie łączył siły na przestrzeni ostatnich kilku lat – zarówno na bazie Chuck Taylor All Star jak i m.in. Pro Leather, stwierdziliśmy że nie będziemy wybierać jednej jedynej pozycji. Co ciekawe, mimo licznych powrotów do sprzedaży, wydania w dalszym ciągu są dość pożądane.

5. Converse Chuck Taylor All Star Hi x Off-White

Nawet jeśli nie jesteście fanami kolaboracji z Off-White, model u boku Converse z pewnością zasługuje na zainteresowanie. Przezroczysta cholewka to element, który jako pierwszy przykuwa uwagę – zwłaszcza, że to dość nietypowe zastosowanie. Na sukces duetu składa się także symbolika i estetyka Virgila – m.in. pod postacią bocznego brandingu.

6. Converse x Golf le Fleur*

Sytuacja ma się podobnie jak w przypadku CdG – od 2017 roku Tyler, The Creator aktywnie promuję firmę Converse dedykowaną linią Golf le Fleur* bazującą na sylwetce One Star ale i Chuck Taylor 70 Hi. Dotychczas, do sprzedaży trafiło 6 kolekcji – nie licząc nadchodzących, ujawnionych wydań.

7. Converse One Star x Sneakersnstuff

W kwietniu 2018 roku, lubiany butik SNS połączył siły z Converse. Efektem tego zostały dwie kolorystyki One Star – fioletowa oraz brązowa, w stylistyce nawiązującej do ERDL czyli lubianego wzornictwa camo. W skład kolekcji wchodziła także odzież.

8. Converse Chuck Taylor All Star 70 Hi x Brain Dead

Kolaboracje zdecydowanie można określić jako nieszablonową, a to ze względu na różnorodność wzorów, które pojawiają się na sylwetce. Począwszy od m.in. kamuflażu, pantery czy zebry – a to wszystko na jednej parze. Projekt trafił do sprzedaży w 2018 roku. Warto zaznaczyć, że już jutro, premiera kontynuacji współpracy na bazie One Star Ox.

9. Converse Chuck 70 Ox x UNDEFEATED

Powyższy duet współpracował ze sobą niejednokrotnie – najnowsza kolaboracja obejmuje sylwetkę Chuck 70 Ox. Print znajdujący się na cholewce jest inspirowany kurtkami bejsbolowymi i przedstawia tygrysa, który został wykonany z materiału frotte. Pomarańczowo/czerwono/czarna kolorystyka w dalszym ciągu znajduje się w sprzedaży.

10. Converse x AMBUSH

Już od pojawienia się pierwszych informacji o kolaboracji, stylistyka modelu Chuck Taylor była dość kontrowersyjna. Zdecydowanie nie jest to klasyczne wydanie, choć akurat to – może stanowić pozytyw. Śnieżnobiała, masywna sylwetka z minimalistycznymi czarnymi napisami nie trafiła jeszcze do sprzedaży. Premiera jest zapowiedziana na najbliższe miesiące.

Użyte tagi
,