Converse przedstawia ekologiczną kolekcje Renew Canvas

Na ogół mówiąc o zrównoważonym rozwoju i ekologii, nie przychodzą nam na myśl buty – a ich wytwarzanie również przyczynia się do aktualnej sytuacji. Problem dostrzega wiele kluczowych firm takich jak m.in. adidas prezentując współpracę z udziałem Parley for the Oceans. Do działań zmierzających ku lepszemu, skłania się także Converse z nową kolekcją Renew Canvas!

Projekt opiera się na wprowadzeniu dwóch znanych sylwetek, które zostały wykonane w 100% z poliestru pochodzącego z użytych butelek. Jest to Chuck 70 w 3 wariantach oraz Chuck Taylor All Star w aż 6 kolorystykach. Detale i akcenty, które pojawiają się na trampkach wprost nawiązują do założenia kolekcji, a jest to m.in. napis ”LIFE’S TOO SHORT TO WASTE”. Aby nagłośnić akcję, marka zorganizowała event w Londynie, który znacząco przybliża zarówno sens działań jak i przedstawia wyjątkową kolekcję we własnym klimacie.

Warto dodać, że działania ku ekologicznym rozwiązaniom to dopiero początek projektu Converse, a przed nami jeszcze wiele nowych rozwiązań!

Użyte tagi
,