Ceeze stworzył wydanie Balenciaga Triple S inspirowane Nike Air Max x atmos ”Animal Pack”

Artyści podejmujący się obróbce obuwia wnikając w jego strukturę dla wielu mogą być niedoceniani. Warto wyróżnić jednak osoby, które podejmują się takich wyzwań realizując je na najwyższym poziomie. Warto zaznaczyć, że często projekty wymagają zmian materiałów co sprawia, że należy stworzyć pewne elementy cholewki od podstaw. Wymaga to nie tylko zdolności manualnych ale i sporej wiedzy!

Ceeze –  znany od lat ze swoich odważnych pomysłów, przedstawia model Balenciaga Triple S zainspirowany współpracą duetu atmos x Nike Air Max. Sam projekt powstał wraz z butikiem AND SQUARE. Wydanie ”Wild Thing” zdobią różnorodne materiały odzwierzęce, które odzwierciedlają m.in. włosie zebry,tygrysa czy geparda. Skórzane elementy pojawiają się również pod formą zamszu czy napy – na pomarańczowych panelach bocznych.

Zważając na zastosowanie tak wielu naturalnych materiałów, cena jest znacznie wyższa niżeli w przypadku pozostałych projektów Ceeze. Sprzedaż rozpoczyna się już dziś, wydanie jest ograniczone wyłącznie do 10 par, a cena każdej z nich wyniesie 3750 dolarów. Szczegóły znajdziecie na stronie artysty.