Case Maclaim i Does malują razem!

Lego lata Case Maclaim i Does połączyli siły, aby stworzyć obraz o powierzchni aż 6.600 m². Wspierani przez zespół starannie dobranych asystentów spędzili sześć tygodni malując wnętrze stacji metra Ostendstraße we Frankfurcie.

Przygotowania i organizacja wokół całego projektu były gigantycznym przedsięwzięciem, każdy szczegół musiał być dokładnie zaplanowany. Największym problemem było oczyszczenie ścian, ponieważ tunel nie jest przystosowany do przetwarzania tak dużych ilości wody – trzeba było użyć specjalnego, ważącego 1,5 tony, kompresora do czyszczenia suchym lodem. Następnie trzeba było ścianę pokryć jednolitym kolorem – zużyto na ten cel ponad 1000 litrów farby. Jako bazy użyto zielonego koloru, nie tylko dlatego, że wygląda świeżo, ale jak tłumaczą artyści symbolizuje on wzrost, odnowę i energię oraz jest naturalnie kojarzony z finansami, a stacja metra Ostendstraße znajduje się w pobliżu Europejskiego Banku Centralnego.

Po nałożeniu zielonej bazy, 6 tygodniach pracy i kolejnych 2 paletach farb gigantyczny obraz został skończony. I chociaż stacja Ostendstraße nigdy nie była uważana za bezpieczną, teraz jest miejscem must-see, jeśli kiedyś odwiedzicie Frankfurt.

Użyte tagi
,