Buciarska Topka: podsumowanie roku 2016!

Jeśli nie wie się od czego zacząć, to najprościej chyba wystartować z tym co najpierw przyszło nam do głowy. W moim wypadku padło na słowa „to był rok” i jakiekolwiek proste w swoim znaczeniu one by nie były to naprawdę świetnie pasuje do wszystkiego co poniżej dla Was przygotowałem.

A co to takiego? A najzwyczajniejsze w świecie skromne i przede wszystkim subiektywne, buciarskie podsumowanie mijającego już roku!

Ilość miejsca, wiadomo, zawsze jest trochę ograniczona. Mam za zadanie wybrać również tylko i wyłącznie te najciekawsze (według mnie) sneakersy (lub ich serie), które do sprzedaży (i często też w moje ręce) trafiły w 2016 roku.

Na pierwszy ogień Nike Air Max 98 w kolaboracji z Supreme:

Ta premiera datowo to po prostu wstrzeliła się w sam środek tarczy. Światło dzienne ujrzała akurat wtedy, gdy w środowisku szalała moda na #tylkodresowystyl i dzięki niej miłośnicy ortalionu mogli na nogi założyć naprawdę mocno pasującego do osiedlowego klimatu buta. Kicksy zaproponowane zostały w czterech różnych wariantach kolorystycznych. Navy, Red, All Black oraz najbardziej pożądanym Sneakeskin. Każda z kolorystyk dodatkowo udekorowana została odblaskowymi elementami.

_dsc0634z2

Cała masa Yeezy Boost (z naciskiem na 750 „Chocolate”):

Przez ostatnie 365 dni, w życiu Kanye naprawdę wiele się wydarzyło. Trzeba przyznać, że wszystkie akcje z udziałem popularnego rapera bardzo łatwo zapadają w pamięć. Ostatnie z nich, jako że nie należały do tych najbardziej dlań kolorowych zapewne wspominane będą z jeszcze większą łatwością.

I chociaż wydaje się, że sam Mr West może mieć niewielkie problemy ze zdrowiem psychicznym, to wygląda na to, że jego projekty nadal mają się znakomicie. Dowodem na to są wszystkie premiery kicksów sygnowanych przez Kanye i adidasa. Zawsze niesamowicie pożądane robią wielki szum w całym środowisku streetwear’owym (i jak się okazuje często również po za nim).

Na początku roku restock jednej z najlepszych kolorystyk 350 „Pirate Black”, następnie dwa nowe warianty 750 („Grey Gum” oraz „Light Brown”). Dodatkowo gdzieś pomiędzy premierami wysokiego modelu, wydanie całkiem nowej sylwetki 350 V2, uzupełnionej w ciągu ostatniego miesiąca o kolejne cztery wersje kolorystyczne. Yeezy mają się dobrze, a hype jak był, tak jest. I wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo będzie.

_dsc0147

 

_dsc0096a

profilyeezy

Air Jordan 1 „Banned”

Legendarny model, legendarna kolorystyka oraz legendarny koszykarz, którego nazwiskiem sneakersy są sygnowane. Wokół takich butów nie można przejść obojętnie. Kicksy pierwotnie wydane w 1985 roku swoją nazwę zyskały, dzięki temu, iż NBA najzwyczajniej w świecie zakazała Jordanowi wybiegać w nich na boisko, gdyż nie spełniały podstawowych wymagań kolorystycznych narzuconych przez stowarzyszenie. Buty doczekały się retoscku w 2011 oraz na początku września, tego roku. Nie muszę chyba dodawać, że bardzo szybko zostały wyprzedane?

123

Solebox x adidas Ultra Boost lub adidas Consortium x Highsnobiety Ultra Boost

I tutaj bardzo trudno jest się zdecydować. Z jednej strony nie jestem fanem projektów, w których UB pozbawione zostały swojej „klatki”, z drugiej jednak dobranie kolorów składających się na całą sylwetkę buta w Soleboxach to coś wspaniałego. Kolaboracja z Highsnobiety również została obdarzona perfekcyjnym „matchingiem” barw, a dodatkowo posiada „klatkę”. I właśnie chyba dzięki temu jestem bardziej skłonny ku drugiemu projektowi.

hb12

sb1

Vans x WTAPS

Bo przecież kto nie lubi najpiękniejszego motywu jakim kiedykolwiek obdarzone zostały Vansy? Klasyczne kości, którymi udekorowane zostały modele „Chukka Boot”, „SK8-Hi” oraz „Authentic” są dla mnie po prostu dziełem sztuki!

123xxavans

Foto: The Snikle + źródła pierwszej ręki

Użyte tagi
, , , ,