Bez pozdrowień do więzienia

Nie jestem w stanie pojąć, jakim cudem ktokolwiek może Bariego usprawiedliwiać lub domniemywać jego winy. Gdyby jeszcze ta ameba umysłowa, która film wrzuciła do sieci zdecydowała się jednak tego nie robić – OK, nie byłoby tak naprawdę żadnych dowodów i moglibyśmy przypuszczać, że jakaś laska chce po prostu narobić smrodu wokół marki czy ekipy A$AP. Film można jednak łatwo znaleźć i przekonać się, że dziewczyna jest przerażona i ostatnia rzecz, jakiej by chciała, to wycieknięcie tego filmu do sieci. Została upokorzona i potraktowana jak ścierwo, a cała sytuacja będzie się za nią jeszcze długo ciągnęła. Co jeszcze gorsze – nie wiemy, co stało się później, gdy została wyłączona kamera.

Zawsze miałem bekę mam z tych wszystkich gimbusów, którzy chcą takiej ameryczki w polskim rapie. Takiej, która spory pomiędzy raperami rozstrzyga bronią palną i takiej, w której kobiety nazywane są dziwkami na trackach. No, to macie teraz tego efekty i dowód na to, że Wasi idole są autentyczni. Jeżeli będziecie kiedyś szukać przykładu podmiotowego traktowania kobiet, to przypomnijcie sobie, że A$AP Bari domagał się seksu oralnego, „bo przespała się z jego kolegą”.

Daleko mi do feministy i nie założyłbym koszulki, w której buja się koleżka Bariego…

asap-rocky-8d6caabb-b0dc-4281-b43e-ac6067d9cbed

Ale wydaje mi się, że po prostu jestem normalny i uważam, że kobietom należy się szacunek. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wygląda dzisiejszy świat i prawdziwych dam można ze świecą szukać, przecież nikt nie jest doskonały. Małoletnie ściery obrobią cały autobus muzyków, byle tylko zyskać chwilowy fejm w internecie. Tylko jeżeli my, faceci, będziemy je traktować jak dziwki, to one tymi dziwkami będą. Brawo Bari, dzięki.

W wielu wywiadach czy ankietach skierowanych do hajpbestii pada pytanie – dlaczego akurat ta marka tak bardzo Ci się podoba? Odpowiedzi zazwyczaj są podobne. Bo Hype, bo celebryci je noszą, bo ładny design, bo nikt tego nie ma. Dla mnie zawsze ważnym czynnikiem było to, że mogę podpisać się pod ideą brandu lub zgadzam się z poglądami jej właściciela. Kto będzie teraz utożsamiał się z marką gościa, który zachowuje się jak zwierzę i traktuje kobiety w taki sposób? Nie wiem. Jacyś chorzy ludzie.

Piszę o tym, bo niesamowicie żal mi się tej dziewczyny zrobiło, kiedy zapłakana prosiła Bariego, by zostawił ją w spokoju. Teraz jest na ustach całego świata, a psychofani Bariego i VLONE dodatkowo to ją wyzywają od najgorszych – przecież na bank chciała zniszczyć karierę ich idola. Jeżeli faktycznie tak było – spoko, odszczekam. Z psim filtrem na Snapchacie.

Co prawda Nike nie przedstawiło jeszcze stanowiska w tej sprawie i współpraca nie została jeszcze zerwana, ale nie wyobrażam sobie, by było inaczej. Mam nadzieję, że VLONE upadnie i sobie ten głupi ryj rozwali.