Beyonce & JAY-Z zamierzają zapewnić stypendia o całkowitej wartości 1,1 miliona dolarów

Państwo Carter są doskonale znani nie tylko na scenie ale i poza nią. Tworząc doskonały duet muzyczny, zamierzają przekazać potrzebującym także coś od serca – jakoby nie mieszać pieniędzy z dobrym sercem, gest pomocy jest tutaj jak najbardziej na miejscu.

Zarówno Beyoncé jak i JAY-Z posiadają odrębne fundacje (The BeyGOOD Initiative, The Shawn Carter Foundation) niosące pomoc potrzebującym. Wspierając edukację i rozwój młodych osób, które nie mogą pozwolić sobie na studia, małżeństwo decyduję się na przyznanie stypendiów aż 11 uczniom pochodzących z 11 miast. Wartość jednego z nich wynosić będzie 100 000 dolarów co znacznie podratuję budżet przyszłych studentów. Wymaganiem jest nienaganna nauka ale i uwarunkowanie potrzeb finansowych, które mogłyby uniemożliwiać pójście na studia. Miasta, które obejmuję program są lokalizacjami trasy koncertowej ”On The Run Tour II”. Więcej szczegółów dot. przedsięwzięcia znajduję się w komunikacie prasowym dostępnym tu.

Choć sam projekt zupełnie nas nie dotyczy, miło słyszeć że artyści przekazują dobro dalej. Zdecydowanie to wielki plus dla duetu!

Użyte tagi
,