Apple zabroni Ci robić zdjęć na koncertach

Dla wielu technologia w pewnym stopniu zrujnowała sposób w jaki przeżywamy występy oglądane na żywo – w dzisiejszych czasach wolimy oglądać koncert przez ekran telefonu, przekazując go od razu na Instagramie czy Snapchacie, w tak prosty sposób możemy przegapić to co dzieje się bezpośrednio obok nas.

Apple znalazło rozwiązanie tego problemu. Firmie został właśnie przyznany patent na specjalną technologię, która uniemożliwi użytkownikom iPhone’ów robienie zdjęć podczas koncertów lub we wrażliwych miejscach.

Patent opiera się na wykrywaniu przez aparat sygnału podczerwieni, który miałby się pojawiać w miejscach gdzie nagrywanie wideo jest zabronione, organizator mógłby generować specjalny sygnał, który zawiera polecenie, aby wyłączyć funkcje nagrywania. Ta sama technika mogłaby być stosowana w kinach czy teatrach, oraz innych newralgicznych miejscach.

Na razie Apple jest na etapie testów i nie wiadomo kiedy to rozwiązanie będzie wdrażane w życie, ale to po raz kolejny może być przełomowy moment w rozwoju najnowszych technologii.

Użyte tagi