Alasdair Thomson stworzył model ARKK Copenhagen z marmuru

Jeśli tytuł wydaję się wam być żartobliwy bądź nierealny – nic bardziej mylnego. Jeśli nie mieliście okazji przyjrzeć się bliżej duńskiej firmie ARKK Copenhagen, lepiej późno niż wcale! Słynąca z inspiracji minimalizmem, a także precyzją i wysoką jakością materiałów, przygotowała dla nas projekt specjalny.

Nawet jeśli rzeźbiarstwo nie jest do końca bliskie światu sneakersów, łączy je wyrażanie wielu stylów, a tym samym samego siebie. Jednym z niebanalnych przykładów jest szkocki, nagradzany artysta Alasdair Thomson. Słynący z tworzenia rzeźb kultowych modeli obuwia i nie tylko. Jego projekty charakteryzują się połączeniem sztuki rzeźbienia w kamieniu z otaczającą nas nowoczesną tematyką. Cyt. samego Alasdaira: ”To, co mnie interesuje w tenisówkach, to to, że mają potencjał wyrażania tak różnych stylów i osobowości […]  Myślę, że jeśli tenisówka może połączyć elegancką formę z innowacyjnymi systemami sznurowania i unikalnymi teksturami , tak jak w przypadku Ravena, jest to zwycięska kombinacja.” ARKK Copenhagen postanowiło stworzyć wspólny projekt z artystą czego efektem jest model Raven wykonany z marmuru karraryjskiego.

Najwyraźniej, każda sztuka może mieć powiązanie z hobby wokół sneakersów czy szeroko pojętej mody ulicznej. Cały wywiad z artystą możecie przeczytać tu, a modeli Raven szukajcie w polskich sklepach i na oficjalnej stronie ARKK Copenhagen.