Aktualizacja iOS 11.2. i Apple Pay Cash

W miniony weekend pojawiła się najnowsza aktualizacja, której głównym celem było usunięcie błędów na które skarżyli się użytkownicy. Chęć wdrożenia poprawek była ważna na tyle, że Apple po raz pierwszy opublikowało aktualizację w sobotę, a nie jak zwykle we wtorek. Zmiany dotyczą w większości najnowszych urządzeń jednak jedną z ważniejszych rzeczy jest naprawa błędu z kalkulatorem, usprawnienie ładowania bezprzewodowego czy też skrócenie reakcji klawiatury.

Poprawki błędów to nie wszystko. Aktualizacja oferuję także nową funkcję jaką jest Apple Pay Cash. Warto nadmienić, że na tę chwilę nie jest ona obsługiwana w naszym kraju – na to będziemy musieli nieco poczekać. Skupiając się jednak na samej funkcjonalności, opcja polega na przesyłaniu pieniędzy za pośrednictwem wiadomości. Jest ona obsługiwana wyłącznie przez iPhone oraz Apple Watche więc przelewy mogą być realizowane wyłącznie w obrębie urządzeń Apple. Firma opublikowała film w którym ukazuję w jaki sposób możemy dokonywać operacji.

 

Uaktywnienie usługi w naszym kraju wiążę się z wprowadzeniem Apple Pay, które zbliża się wielkimi krokami. Niestety jak wielokrotnie mogliśmy usłyszeć – nie ma konkretnych informacji o dacie wprowadzenia. Plusem tego typu rozwiązań są także płatności w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

Użyte tagi
,