Air Max 97 OG – powrót srebrnego pocisku

AM97 OG

Szybkie jak tytułowy pocisk, AM97 ponownie w sprzedaży już 23 lutego. Tym razem możemy spodziewać się większej dostępności w porównaniu z ostatnim, grudniowym wydaniem. 

W tym roku obchodzimy 20-lecie wydania Air Max 97. Inspiracją do stworzenia tego modelu dla Christiana Tressera były szybkie, japońskie pociągi – Shinkansen. Jak na lata 90′ zastosowane w nim technologie były uznawane za innowacyjne, a sam model za dość futurystyczny – głównie z powodu poduszki Air Max na całej długości podeszwy.

Już w poprzednim roku Nike zaczęło przypominać o swoich AM97, przy czym szczególnie doceniło Włochy, w których model ten cieszył się niezwykłą popularnością. W październiku pojawiło się ekskluzywne wydanie ,,Italy” dostępne jedynie w sześciu włoskich sklepach. Następnie do sprzedaży weszły w kolorystyce ochrzczonej ,,La Silver” i początkowo były dostępne również we Włoszech, a następnie w pozostałej części Europy Zachodniej.

Oryginalna kolorystyka – Silver Bullet – charakteryzuje się srebrzystą cholewką z odblaskowymi elementami, czerwonymi detalami oraz czarną wyściółką. Model AM97 w tej właśnie kolorystyce trafi do sprzedaży 23 lutego, a dostępny będzie m.in.: na oficjalnej stronie Nike.

Poniżej kilka oficjalnych zdjęć przedstawiających to wydanie:


 

am97og1 am97og2 am97og3 am97og4